Football Live Scores

Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
Sunday
Monday
Tuesday
Argentina Argentina - Copa Argentina (2)
16:10
Atletico Mitre
-:-
Estudiantes
20:10
Gimnasia La Plata
-:-
Defensa y Justicia
Australia Australia - Brisbane Premier League (4)
FT
Taringa Rovers
5-0
Univ. Queensland
(3-0)
FT
Bayside United
1-0
Acacia Ridge
(1-0)
FT
Albany Creek Excelsior
0-0
Grange Thistle
(0-0)
FT
North Pine
1-10
The Gap
(0-4)
Australia Australia - Capital Territory (4)
FT
Woden Weston
3-3
Canberra FC
(2-2)
26
Belconnen United
-:-
Gungahlin
FT
Riverina Rhinos
0-2
Cooma Tigers
(0-1)
FT
Monaro Panthers
2-3
Canberra Olympic
(1-3)
Australia Australia - New South Wales (2)
FT
Wollongong Wolves
4-0
Sutherland Sharks
(2-0)
FT
Marconi Stallions
4-2
Mt Druitt Town
(2-1)
Australia Australia - Northern Nsw (2)
FT
Edgeworth Eagles
3-1
Maitland
(1-0)
FT
Newcastle Jets II
2-0
Hamilton Olympic
(0-0)
Australia Australia - Npl Queensland (2)
FT
SWQ Thunder
1-2
Gold Coast Knights
(0-1)
FT +2
Brisbane Strikers
12-1
Sunshine Coast
(6-0)
Australia Australia - Npl South Australian (6)
FT
Adelaide City
1-1
Adelaide Blue Eagles
(1-1)
FT
Adelaide Raiders
4-0
South Adelaide Panthers
(2-0)
FT
Campbelltown City
1-2
Adelaide United ||
(1-1)
FT
NE MetroStars
1-2
Adelaide Olympic
(0-1)
FT
Para Hills Knights
0-0
Adelaide Comets
(0-0)
FT
West Adelaide
1-3
Croydon Kings
(0-1)
Australia Australia - Npl Tasmania (2)
FT
Kingborough Lions
0-2
Launceston City
(0-0)
FT
Riverside Olympic
2-0
Clarence United
(1-0)
Australia Australia - Npl Victoria (4)
FT
Green Gully
5-2
Kingston City
(1-2)
FT
Hume City
3-1
South Melbourne
(1-0)
FT
Altona Magic
1-2
Dandenong City
(1-0)
FT
Dandenong Thunder
1-1
Avondale Heights
(1-1)
Australia Australia - Victoria NPL Youth League (4)
FT
Green Gully U20
1-3
Kingston U20
(1-2)
FT
Altona Magic U20
0-2
Dandenong City U20
(0-1)
FT
Dandenong Thunder U20
2-2
Avondale Heights U20
(0-2)
FT
Hume City U20
1-0
South Melbourne U20
(1-0)
Austria Austria - Austrian Cup (15)
15:00
Wolfurt
-:-
Floridsdorfer AC
15:30
Wiener Viktoria
-:-
Hartberg
15:30
Gloggnitz
-:-
St. Pölten
15:30
Köttmannsdorf
-:-
Austria Wien
15:30
Pinkafeld
-:-
Mattersburg
16:00
Hertha
-:-
Hohenems
16:00
Stadl-Paura
-:-
Austria Lustenau
16:30
Kufstein
-:-
Rheindorf Altach
16:30
SAK Klagenfurt
-:-
Wolfsberger AC
17:00
St. Anna
-:-
Kalsdorf
17:00
Union Edelweiß
-:-
Admira
17:00
Traiskirchen
-:-
SV Horn II
17:00
Leobendorf
-:-
Blau-Weiß Linz
17:00
Union Vöcklamarkt
-:-
LASK Linz
18:30
Neusiedl
-:-
Grazer AK
Bangladesh Bangladesh - Premier League (4)
FT
Sheikh Jamal
2-0
Abahani Chittagong
(2-0)
FT
Arambagh
6-3
Rahmatgonj MFS
(1-2)
13:00
Abahani
-:-
Saif
13:00
Sheikh Russel
-:-
Bashundhara Kings
Belarus Belarus - First Division (7)
14:00
Khimik Svetlogorsk
-:-
Naftan
14:00
Smolevichy-STI
-:-
Gomelzheldortrans
14:00
Sputnik
-:-
Ruh Brest
14:00
Belshina
-:-
Krumkachy
14:00
Orsha
-:-
Lida
15:00
Slonim
-:-
Baranovichi
15:00
Volna
-:-
Smorgon
Belarus Belarus - Premier League (2)
14:00
Gorodeya
-:-
Isloch
17:45
Dinamo Brest
-:-
Torpedo BelAZ
Belarus Belarus - Second Division (8)
00:00
TBA
YuA-Stroy-DYuSSh
-:-
DYuSSh-3 Pinsk
5 '
LIVE
Uzda
0:0
Gorki
13:00
CIST
-:-
Belshina II
13:00
Ivatsevichi
-:-
Kletsk
13:00
Neman-Agro
-:-
Molodechno-DYuSSh 4
15:00
Oshmyany
-:-
Arsenal
15:00
Osipovichy
-:-
Energosbyt-BSATU
15:30
Viktoriya Maryina Horka
-:-
SMI Autotrans
Belgium Belgium - Super Cup (1)
18:30
Genk
-:-
Mechelen
Bolivia, Plurinational State of Bolivia - Liga De Futbol Prof (2)
19:00
Aurora
-:-
Guabirá
21:15
Sport Boys
-:-
Club Destroyers
Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina - Premier Liga (3)
15:30
Velez
-:-
Mladost Doboj Kakanj
15:30
Zvijezda '09 Brgule
-:-
Sloga
18:30
Zeljeznicar
-:-
Borac Banja Luka
Brazil Brazil - Brasileiro Women (1)
20:00
Santos
-:-
Vitória PE
Brazil Brazil - Carioca 2 (9)
18:00
Angra dos Reis
-:-
São Gonçalo EC RJ
18:00
Audax Rio
-:-
Gonçalense
18:00
Olaria
-:-
Sampaio Corrêa RJ
18:00
Goytacaz
-:-
Nova Cidade
18:00
América RJ
-:-
Artsul
18:00
Serra Macaense
-:-
Barra da Tijuca
18:00
Campos AA
-:-
Friburguense
18:00
Duque de Caxias
-:-
Bonsucesso
18:00
Serrano RJ
-:-
Itaboraí
Brazil Brazil - Carioca U20 (1)
18:00
Cabofriense U20
-:-
Macaé U20
Brazil Brazil - Catarinense 2 (2)
18:00
Blumenau
-:-
Concórdia
20:00
Camboriú
-:-
Guarani de Palhoça
Brazil Brazil - Paranaense U19 (6)
13:00
Cascavel U19
-:-
Operário PR U19
14:00
Athletico-PR U19
-:-
Iraty U19
18:00
Maringá U19
-:-
Portuguesa Lond. U19
18:00
Londrina U19
-:-
Apucarana Sports U19
18:00
Paranavaí U19
-:-
Rolândia U19
18:00
Toledo U19
-:-
Independente SJ U19
Brazil Brazil - Paulista Série B (6)
18:00
Rio Branco SP
-:-
Marília
18:00
Matonense
-:-
José Bonifácio
18:00
Itapirense
-:-
VOCEM
18:00
Catanduva
-:-
Fernandópolis
18:00
Amparo
-:-
Mauá
22:00
USAC
-:-
Paulista
Brazil Brazil - Serie A (5)
14:00
Vasco da Gama
-:-
Fluminense
20:00
Bahia
-:-
Cruzeiro
22:00
Internacional
-:-
Grêmio
22:00
Ceará
-:-
Palmeiras
22:00
CSA
-:-
Athletico PR
Brazil Brazil - Serie B (5)
FT
Vitória
2-0
Criciúma
(0-0)
14:00
Oeste
-:-
Bragantino
19:30
Vila Nova
-:-
América Mineiro
22:00
Botafogo SP
-:-
Guarani
22:00
Operário PR
-:-
CRB
Brazil Brazil - Serie C (5)
FT
Ypiranga Erechim
1-1
Remo
(0-0)
18:00
EC São José
-:-
Atlético Acreano
20:00
Globo
-:-
Ferroviário
20:00
Botafogo PB
-:-
ABC
22:15
Boa
-:-
Juventude
Brazil Brazil - Serie D (1)
19:00
Manaus
-:-
Caxias
Bulgaria Bulgaria - B PFG (6)
15:30
Septemvri Sofia
-:-
Strumska slava
15:30
Kariana Erden
-:-
Montana
15:30
Hebar 1918
-:-
Spartak Pleven
16:30
Lovech
-:-
Lokomotiv G. Oryahovitsa
16:30
Chernomorets Balchik
-:-
Pomorie
16:30
Neftohimik
-:-
Spartak Varna
Bulgaria Bulgaria - Parva Liga (2)
15:45
CSKA Sofia
-:-
Cherno More
18:00
Beroe
-:-
Ludogorets
Cambodia Cambodia - C-League (3)
FT
Bati Youth
1-5
Electricite du Cambodge
(1-3)
08:30
Soltilo Angkor
-:-
Asia Europe University
FT
Boeung Ket
1-1
Cambodia Tiger
(1-0)
Canada Canada - Premier League (2)
19:30
Forge
-:-
Valour
22:00
Pacific
-:-
HFX Wanderers
Chile Chile - Chilean Cup (5)
16:30
Unión San Felipe
-:-
Audax Italiano
19:00
Cobresal
-:-
Deportes Iquique
19:00
Universidad Chile
-:-
Deportes Temuco
20:00
Deportes Valdivia
-:-
Unión Española
21:30
O'Higgins
-:-
Everton
Chile Chile - Segunda División (2)
20:00
San Antonio Unido
-:-
Iberia
22:00
Deportes Vallenar
-:-
Colchagua
China China PR - League One (7)
FT
Guizhou Zhicheng
2-0
Meizhou Hakka
(1-0)
FT
Xinjiang Tianshan
2-5
Qingdao Hainiu
(1-3)
50 '
LIVE
Shaanxi Chang'an
0:0
Liaoning Kaixin
(0-0)
39 '
LIVE
Nei Mongol Zhongyou
0:0
Beijing BG
40 '
LIVE
Heilongjiang Lava Spring
2-1
Shanghai Shenxin
40 '
LIVE
Shijiazhuang Ever Bright
0:0
Hangzhou
34 '
LIVE
Nantong Zhiyun
0:0
Changchun Yatai
China China PR - Super League (2)
26 '
LIVE
Guangzhou R&F
0-1
Guangzhou Evergrande
(0-1)
36 '
LIVE
Tianjin Teda
0:0
Dalian Yifang
Colombia Colombia - Primera A (4)
FT
Envigado
1-1
Deportivo Pasto
(0-0)
20:15
Unión Magdalena
-:-
Atlético Huila
22:00
Cúcuta Deportivo
-:-
Santa Fe
22:30
Deportivo Cali
-:-
Jaguares de Córdoba
Colombia Colombia - Primera B (3)
20:00
Barranquilla
-:-
Llaneros
20:00
Valledupar
-:-
Leones FC
20:00
Orsomarso
-:-
Real Cartagena
Croatia Croatia - 1. HNL (2)
17:00
Rijeka
-:-
Varaždin
19:00
Gorica
-:-
Inter Zaprešić
Czech Republic Czech Republic - 2. Liga FNL (5)
FT
Baník Sokolov
0-0
Hradec Králové
(0-0)
FT
Dukla Praha
2-3
Třinec
(1-2)
FT
Pardubice
2-1
Viktoria Žižkov
(2-0)
15:00
Lisen
-:-
Varnsdorf
15:00
Prostějov
-:-
Slavoj Vyšehrad
Czech Republic Czech Republic - Czech Liga (4)
15:00
Sigma Olomouc
-:-
Zlín
15:00
Opava
-:-
Příbram
15:00
Slovácko
-:-
České Budějovice
17:30
Sparta Praha
-:-
Jablonec
Dominican Republic Dominican Republic - Liga Mayor (5)
20:00
Atlántico
-:-
Delfines Del Este
20:00
Atlético de SF
-:-
Moca
20:00
Vega Real
-:-
Deportivo Pantoja
20:00
Universidad O&M
-:-
Don Bosco Jarabacoa
22:00
Cibao
-:-
Barcelona Atletico
Ecuador Ecuador - Liga Pro (3)
FT
Emelec
0-1
Deportivo Cuenca
(0-1)
19:00
Delfin
-:-
El Nacional
21:15
Olmedo
-:-
Fuerza Amarilla
Ecuador Ecuador - Primera B (3)
FT
LDU Loja
0-0
Gualaceo
(0-0)
16:30
Orense
-:-
LDU Portoviejo
20:00
Clan Juvenil
-:-
Duros del Balón
Estonia Estonia - Esiliiga (3)
FT
Elva
3-1
Tartu Welco
(2-1)
16:00
Flora II
-:-
Rakvere Tarvas
16:00
Levadia II
-:-
Legion
Estonia Estonia - Meistriliiga (1)
13:00
Tammeka
-:-
Tallinna Kalev
Europe - Euro U19 (2)
17:00
Portugal U19
-:-
Armenia U19
17:00
Spain U19
-:-
Italy U19
Faroe Islands Faroe Islands - 1. Deild (3)
13:00
B71
-:-
HB II
14:00
Víkingur II
-:-
NSÍ II
16:00
KÍ II
-:-
B36 II
Finland Finland - Kakkonen (8)
14:00
KajHa
-:-
KuFu-98
14:00
Vaajakoski
-:-
JBK
14:00
SJK Akatemia
-:-
OLS
14:00
EPS
-:-
FC Espoo
14:00
KäPa
-:-
SalPa
14:00
Honka Akatemia
-:-
P-Iirot
14:00
KaaPo
-:-
Gnistan
16:00
JS Hercules
-:-
VPS II
Finland Finland - Veikkausliiga (3)
14:00
KPV
-:-
SJK
14:00
VPS
-:-
Lahti
14:00
Ilves
-:-
HJK
Finland Finland - Ykkonen (2)
14:00
EIF
-:-
Kajaani
14:00
TPS
-:-
Haka
Germany Germany - 3. Liga (6)
9 '
LIVE
Würzburger Kickers
0:0
Bayern München II
7 '
LIVE
Kaiserslautern
0:0
Unterhaching
10 '
LIVE
MSV Duisburg
0:0
Sonnenhof Großaspach
10 '
LIVE
Meppen
0:0
Zwickau
6 '
LIVE
Hansa Rostock
0:0
Viktoria Köln
15:45
Magdeburg
-:-
Eintracht Braunschweig
Germany Germany - Oberliga: Bayern Nord (6)
8 '
LIVE
Eintracht Bamberg
0:0
Bayern Hof
12:00
Seligenporten
-:-
Karlburg
13:00
Ansbach
-:-
Abtswind
14:00
Viktoria Kahl
-:-
Sand
14:00
ATSV Erlangen
-:-
Vilzing
14:00
Gebenbach
-:-
Großbardorf
Germany Germany - Oberliga: Bayern Süd (4)
7 '
LIVE
Ismaning
0:0
Kottern
13:30
Türkspor Augsburg
-:-
1860 München II
14:00
Kirchanschöring
-:-
Schwaben Augsburg
15:00
Nördlingen
-:-
Hankofen-Hailing
Germany Germany - Regionalliga: Bayern (6)
10 '
LIVE
Greuther Fürth II
0:0
Schweinfurt
7 '
LIVE
Aubstadt
0:0
Heimstetten
12:00
Eichstätt
-:-
Schalding-Heining
7 '
LIVE
Türkgücü-Ataspor
0:0
Viktoria Aschaffenburg
8 '
LIVE
Nürnberg II
0:0
Memmingen
16:00
Bayreuth
-:-
Garching
Iceland Iceland - 2. Deild (4)
13:30
Vídir
-:-
Leiknir Fáskrúdsfj.
14:00
Vestri
-:-
Völsungur
14:00
ÍR
-:-
Tindastóll
14:00
Fjardabyggd
-:-
Selfoss
Iceland Iceland - 3. Deild (4)
14:00
Einherji
-:-
Skallagrímur
14:00
Höttur / Huginn
-:-
Kórdrengir
14:00
Sindri
-:-
Reynir
16:00
KF
-:-
Álftanes
Iceland Iceland - 4. Deild (3)
14:00
KFS
-:-
Ellidi
16:00
Árborg
-:-
Samherjar
16:00
Kormákur / Hvöt
-:-
Afríka
Iceland Iceland - Inkasso-Deildin (5)
14:00
Grótta
-:-
Víkingur Ólafsvík
14:00
Haukar
-:-
Fjölnir
14:00
Njardvík
-:-
Thróttur Reykjavík
16:00
Magni
-:-
Leiknir Reykjavík
16:00
Afturelding
-:-
Thór
Indonesia Indonesia - Liga 1 (1)
31 '
LIVE
Madura United
0:0
Arema
(0-0)
Indonesia Indonesia - Liga 2 (3)
FT
Persatu Tuban
0-2
PSIM Yogyakarta
(0-1)
FT
Madura
0-1
Persis Solo
(0-0)
40 '
LIVE
Persiba Balikpapan
0:0
Persik Kediri
International - Club Friendlies (118)
00:00
TBA
Bełchatów
-:-
KSZO
00:00
TBA
Paris
-:-
Drancy JA
00:00
TBA
Tondela
-:-
Academico Viseu
00:00
TBA
Stal Mielec
-:-
Stal Rzeszów
FT
Clermont
0-0
JS Kabylie
(0-0)
FT
Liverpool
2-3
Borussia Dortmund
(1-1)
00:00
TBA
Hansa Rostock II
-:-
LSK Hansa
00:00
TBA
Olimpia Grudziądz
-:-
Gryf Wejherowo
FT
Chojniczanka Chojnice
3-1
Bytovia Bytów
(1-0)
09:00
Lech Poznań II
-:-
Stomil Olsztyn
09:00
Paksi SE
-:-
Soroksár SC
FT
Zagłębie Sosnowiec
6-1
Lechia T. Mazowiecki
(4-0)
09:30
Famalicão
-:-
Feirense
10:00
NEC
-:-
Almere City
53 '
LIVE
Radomiak Radom
0:0
Górnik Łęczna
(0-0)
49 '
LIVE
Sparta Rotterdam
1-0
NAC Breda
(1-0)
55 '
LIVE
Nykøbing
1-0
Hvidovre
(1-0)
56 '
LIVE
Frem
0-2
Roskilde
(0-2)
52 '
LIVE
Grimsby Town
0:0
Doncaster Rovers
(0-0)
37 '
LIVE
Hamburger SV
0:0
Anderlecht
36 '
LIVE
BFC Dynamo
0:0
SV Blau-WeiY 90 Berlin
37 '
LIVE
Lokomotive Leipzig
1-1
Wuppertaler SV
7 '
LIVE
TOP Oss
0:0
De Graafschap
9 '
LIVE
Bristol Rovers
0:0
Birmingham City
12:00
Homburg
-:-
Fola Esch
12:00
Verl
-:-
Mainz 05 II
4 '
LIVE
Hertha Zehlendorf
0:0
Union Fürstenwalde
5 '
LIVE
Rot Weiss Ahlen
0:0
TuS Haltern
12:00
Rot-Weiß Erfurt
-:-
SV Steinbach
12:00
Wolfsburg II
-:-
Rödinghausen
6 '
LIVE
Stuttgart II
0:0
Aalen
12:00
Telstar
-:-
Jong AZ
12:00
FSV Frankfurt
-:-
Buchonia Flieden
12:30
FC Twente
-:-
OH Leuven
12:30
Germania Ratingen
-:-
Rot-Weiß Oberhausen
12:30
FC Volendam
-:-
Heracles
13:00
Pirmasens
-:-
Hassia Bingen
13:00
Fortuna Düsseldorf
-:-
İstanbul Başakşehir
13:00
Hannover 96
-:-
FC Groningen
13:00
Gillingham
-:-
Charlton Athletic
13:00
Schwarz-Weiß Rehden
-:-
Wattenscheid 09
13:00
Hannover 96 II
-:-
FC Groningen
13:00
SC Heerenveen
-:-
St. Pauli
13:00
Zulte-Waregem
-:-
Willem II
13:30
Roda JC Kerkrade
-:-
Wegberg-Beeck
13:30
Arminia Bielefeld
-:-
Barnsley
14:00
Dorchester Town
-:-
Yeovil Town
14:00
Lokeren
-:-
OFI
14:00
Ulm
-:-
Freiburg
14:00
Hampton & Richmond
-:-
Maidenhead United
14:00
Hemel Hempstead Town
-:-
Dover Athletic
14:00
Chesterfield
-:-
Rotherham United
14:00
Stevenage
-:-
Portsmouth
14:00
Institute
-:-
Coleraine
14:00
Carlisle United
-:-
Fleetwood Town
14:00
Bala Town
-:-
Accrington Stanley
14:00
Scunthorpe United
-:-
West Bromwich Albion
14:00
Exeter City
-:-
Swansea City
14:00
Barrow
-:-
Blackpool
14:00
Northampton Town
-:-
Sheffield United
14:00
Fulham
-:-
Brighton & Hove Albion
14:00
Tiverton Town
-:-
Torquay United
14:00
Mansfield Town
-:-
Hull City
14:00
Harrogate Town
-:-
Farsley Celtic
14:00
Horsham
-:-
Crawley Town
14:00
Notts County
-:-
Walsall
14:00
Oxford United
-:-
Queens Park Rangers
14:00
Dungannon Swifts
-:-
H&W Welders
14:00
Dartford
-:-
Leyton Orient
14:00
Annagh United
-:-
Carrick Rangers
14:00
Cappellen
-:-
Lommel United
14:00
Preston North End
-:-
Southampton
14:00
Burton Albion
-:-
Derby County
14:00
Heidenheim
-:-
Middlesbrough
14:00
Wycombe Wanderers
-:-
Brentford
14:00
Oldham Athletic
-:-
Rochdale
14:00
Tranmere Rovers
-:-
Stoke City
14:00
Rot-Weiss Essen
-:-
Kickers Offenbach
14:00
Bradford City
-:-
Wigan Athletic
14:00
Ballyclare Comrades
-:-
Glentoran
14:00
Altrincham
-:-
Blackpool
14:00
Cheltenham Town
-:-
Leicester City
14:00
AFC Telford United
-:-
Coventry City
14:00
Dagenham & Redbridge
-:-
Southend United
14:00
Port Vale
-:-
Burnley
14:00
Curzon Ashton
-:-
Wrexham
14:00
Ossett United
-:-
Fylde
14:00
Havant & Waterlooville
-:-
Sutton United
14:00
Haringey Borough
-:-
Boreham Wood
14:00
Guiseley
-:-
Stockport County
14:00
Crewe Alexandra
-:-
Burnley
14:00
Barnet
-:-
Peterborough United
14:00
VVV-Venlo
-:-
FC Eindhoven
14:00
Warrenpoint Town
-:-
Ballinamallard United
15:00
Podbeskidzie
-:-
Warta Poznań
15:00
Alanyaspor
-:-
Konyaspor
FT
Desportivo Aves
0-0
Académica
(0-0)
FT
Gil Vicente
0-1
Chaves
(0-1)
15:00
FC Dordrecht
-:-
FC Den Bosch
15:00
Miedź Legnica
-:-
Mieszko Gniezno
FT
Puszcza Niepołomice
0-1
Nieciecza
(0-0)
15:00
Sandecja Nowy Sącz
-:-
Tychy 71
15:00
Debrecen
-:-
Kazincbarcika
16:00
Nancy
-:-
Dijon
16:00
Caen
-:-
Le Mans
16:00
Beerschot-Wilrijk
-:-
Panathinaikos
16:00
Bochum
-:-
Hertha BSC
16:00
Bayer Leverkusen
-:-
SD Eibar
16:00
Béziers
-:-
Le Puy F.43 Auvergne
16:30
Nürnberg
-:-
PSG
17:00
Numancia
-:-
Atlético Madrid
17:00
Real Sociedad
-:-
Racing Santander
17:00
Vasas
-:-
Várda SE
17:00
Lorient
-:-
Laval
17:30
MVV Maastricht
-:-
Almere City
18:00
Rio Ave
-:-
Santa Clara
18:30
Belenenses
-:-
Sunderland
19:00
Marítimo
-:-
Lille
International - International Champions Cup (3)
34 '
LIVE
Manchester United
0:0
Inter
20:00
Benfica
-:-
Guadalajara
22:00
Arsenal
-:-
Fiorentina
Japan Japan - J2-League (8)
FT
JEF United
3-0
Avispa Fukuoka
(1-0)
FT
Yokohama
2-1
Tochigi
(0-1)
FT
V-Varen Nagasaki
1-0
Ventforet Kofu
(0-0)
FT
Kashiwa Reysol
1-0
Zweigen Kanazawa
(1-0)
FT
Tokyo Verdy
3-2
Ehime
(0-2)
FT
Kyoto Sanga
3-2
Omiya Ardija
(2-0)
FT
Renofa Yamaguchi
2-2
Albirex Niigata
(0-0)
10:00
Kagoshima United
-:-
Gifu
Japan Japan - J3-League (4)
FT
Grulla Morioka
2-2
ThespaKusatsu Gunma
(2-0)
FT
Tokyo U23
1-1
Kamatamare Sanuki
(0-1)
FT
Blaublitz Akita
0-2
Gainare Tottori
(0-2)
FT
Giravanz Kitakyushu
1-1
Vanraure Hachinohe
(0-0)
Japan Japan - J-League (8)
FT
Consadole Sapporo
5-2
Shonan Bellmare
(2-1)
FT
Matsumoto Yamaga
2-2
Sanfrecce Hiroshima
(0-0)
FT
Nagoya Grampus
2-2
Gamba Osaka
(2-1)
FT
Vissel Kobe
0-2
Yokohama F. Marinos
(0-1)
FT
Kashima Antlers
2-1
Sagan Tosu
(2-1)
FT
Shimizu S-Pulse
0-2
Tokyo
(0-2)
FT
Júbilo Iwata
1-3
Urawa Reds
(0-3)
FT
Cerezo Osaka
0-0
Vegalta Sendai
(0-0)
Kazakhstan Kazakhstan - Premier League (2)
13:00
Shakhter Karagandy
-:-
Okzhetpes
15:00
Kaisar
-:-
Aktobe
Korea, Republic of Korea Republic - K League 2 (2)
FT
Anyang
7-1
Gwangju
(3-1)
50 '
LIVE
Busan I'Park
0-1
Bucheon 1995
(0-1)
Korea, Republic of Korea Republic - K2-League (3)
08:00
Gyeongju HNP
-:-
Cheonan City
30
Mokpo City
-:-
Gimhae City
30
Daejeon Korail
-:-
Gangneung City
Korea, Republic of Korea Republic - K3 League Advanced (6)
08:00
Paju Citizen
-:-
Chuncheon
08:00
Pyeongtaek Citizen
-:-
Pocheon
08:00
Gimpo
-:-
Gyeongju Citizen
08:00
Yangpyeong
-:-
Chungju Citizen
09:00
Siheung Citizen
-:-
Icheon Citizen
10:00
Cheongju
-:-
Hwaseong
Korea, Republic of Korea Republic - K-League Classic (3)
FT
Gyeongnam
2-2
Jeju United
(1-2)
FT
Pohang Steelers
1-2
Incheon United
(0-0)
FT
Seoul
2-4
Jeonbuk Motors
(1-1)
Latvia Latvia - First Liga (5)
45 '
LIVE
Auda
0:0
Dinamo Rīga / Staicele
(4-0)
12:00
Balvu
-:-
Grobiņa
8 '
LIVE
Rēzekne / BJSS
0:0
Tukums
14:00
Smiltene
-:-
Super Nova
14:00
New Project
-:-
JDFS Alberts
Latvia Latvia - Virsliga (1)
15:00
Riga
-:-
FC Daugavpils / Progress
Malawi Malawi - Super League (3)
12:30
Blue eagles Malawi
-:-
Mzuni
12:30
Azam Tigers
-:-
Karonga United
12:30
Silver Strikers
-:-
Be Forward Wanderers
Malaysia Malaysia - Premier League (5)
13:00
UiTM
-:-
Negeri Sembilan
13:00
PDRM
-:-
Pulau Pinang
13:00
Sarawak
-:-
Selangor United
13:00
PBDKT T-Team
-:-
Sabah
13:00
Kelantan
-:-
UKM
Malaysia Malaysia - Super League (2)
13:00
Pahang
-:-
Melaka United
13:00
PKNS
-:-
Selangor
Mexico Mexico - Liga MX (4)
FT
Puebla
1-3
Tijuana
(1-1)
FT
Atlas
1-0
Juárez
(0-0)
22:00
Atlético San Luis
-:-
Pumas UNAM
22:00
Pachuca
-:-
León
Mexico Mexico - Liga Mx Women (2)
FT
Juárez W
0-3
Santos Laguna W
(0-3)
16:00
Atlas W
-:-
Monterrey W
United States N/C America - Concacaf Championship Women U20 (1)
00:30
St. Lucia U20
-:-
Guyana U20
Norway Norway - 2. Division (5)
14:00
Alta
-:-
Florø
14:00
Grorud
-:-
Odd II
14:00
Kjelsås
-:-
Elverum
14:00
Oppsal
-:-
Senja
14:00
Sotra
-:-
Åsane
Norway Norway - 3. Division (12)
54 '
LIVE
Valdres
0:0
Vard
(0-4)
54 '
LIVE
Vestfossen
0:0
Bergen Nord
(1-0)
10 '
LIVE
Raufoss II
0:0
Steinkjer
13:00
Sogndal II
-:-
Lysekloster
14:00
Melhus
-:-
Brumunddal
14:00
Orkla
-:-
Nybergsund
14:00
Verdal
-:-
Strindheim
14:00
Fyllingsdalen
-:-
Fana
14:00
Stord
-:-
Fjora
14:00
Hønefoss
-:-
Melbo IL
14:00
Leknes
-:-
Gjelleråsen
14:00
Skjervøy
-:-
Harstad
Paraguay Paraguay - Division 1 (2)
20:00
Cerro Porteño
-:-
Deportivo Capiatá
22:30
Libertad
-:-
Guaraní
Paraguay Paraguay - Division Intermedia (2)
14:00
Sportivo Trinidense
-:-
Fernando de la Mora
18:30
Ovetense
-:-
Sportivo Iteño
Peru Peru - Primera Division (3)
FT
Alianza Lima
2-1
Sporting Cristal
(1-0)
20:30
Deportivo Binacional
-:-
Academia Cantolao
22:45
Carlos Manucci
-:-
UTC Cajamarca
Peru Peru - Segunda Division (2)
18:15
Juan Aurich
-:-
Alianza Atlético
20:30
Deportivo Coopsol
-:-
Santa Rosa PNP
Poland Poland - Ekstraklasa (3)
13:00
Raków Częstochowa
-:-
Korona Kielce
15:30
Wisła Kraków
-:-
Śląsk Wrocław
18:00
Piast Gliwice
-:-
Lech Poznań
Ireland Republic of Ireland - First Division (1)
18:00
Cobh Ramblers
-:-
Wexford Youths
Romania Romania - Liga 1 (2)
15:00
Botoşani
-:-
Voluntari
18:00
Academica Clinceni
-:-
CFR Cluj
Russian Federation Russia - FNL (9)
FT
Luch Vladivostok
1-1
Tom' Tomsk
(0-0)
FT
SKA Khabarovsk
0-1
Torpedo Moskva
(0-1)
FT
Yenisey
0-3
Rotor Volgograd
(0-1)
13:00
Tekstilshchik
-:-
Khimki
14:00
Fakel
-:-
Chertanovo
14:00
Mordovia Saransk
-:-
Spartak Moskva II
15:00
Avangard Kursk
-:-
Krasnodar II
16:00
Baltika
-:-
Chayka
16:00
Armavir
-:-
Neftekhimik
Russian Federation Russia - Premier League (4)
48 '
LIVE
Ufa
2-0
Krasnodar
(2-0)
13:30
Krylya Sovetov
-:-
Arsenal Tula
16:00
CSKA Moskva
-:-
Orenburg
18:30
Rostov
-:-
Spartak Moskva
Russian Federation Russia - Russian Cup (10)
12 '
LIVE
Lada Tolyatti
0:0
Akron
13:00
Legion Dynamo
-:-
Makhachkala
13:00
Khimik-Avgust
-:-
Lada SOK
13:00
Strogino
-:-
Rodina Moskva
13:30
Vaynah Shali
-:-
Spartak Vladikavkaz
14:00
Olimp Khimki
-:-
Ararat Moskva
15:00
Urozhay
-:-
Druzhba
15:00
Kuban Kholding
-:-
SKA Rostov
15:30
Kvant
-:-
Dolgie Prudy
16:00
Inter Cherkessk
-:-
Dinamo Stavropol'
Russian Federation Russia - Youth League (7)
FT
Ufa U20
0-4
Krasnodar U20
(0-3)
FT
Krylya Sovetov U20
5-1
Arsenal Tula U20
(2-1)
FT
CSKA Moskva U20
2-0
Orenburg U20
(1-0)
14:00
Ural U20
-:-
Akhmat Grozny U20
14:00
Lokomotiv Moskva U20
-:-
Tambov U20
14:00
Dinamo Moskva U20
-:-
Rubin Kazan U20
14:00
Sochi U20
-:-
Zenit U20
United Kingdom Scotland - League Cup (12)
14:00
Montrose
-:-
Forfar Athletic
14:00
Elgin City
-:-
Stirling Albion
14:00
Hibernian
-:-
Alloa Athletic
14:00
Dundee
-:-
Peterhead
14:00
Inverness CT
-:-
Raith Rovers
14:00
Dumbarton
-:-
Queen of the South
14:00
Hamilton Academical
-:-
Partick Thistle
14:00
Ayr United
-:-
Falkirk
14:00
Stranraer
-:-
Berwick Rangers
14:00
East Kilbride
-:-
St. Mirren
14:00
Edinburgh City
-:-
Dunfermline Athletic
14:00
East Fife
-:-
Stenhousemuir
Serbia Serbia - Super Liga (5)
16:00
Spartak Subotica
-:-
Rad Beograd
18:00
Crvena Zvezda
-:-
Javor Ivanjica
18:00
Mladost Lučani
-:-
Radnik Surdulica
18:00
Čukarički
-:-
Napredak
18:00
Vojvodina
-:-
Mačva Šabac
Slovakia Slovakia - 2. Liga (5)
15:30
Dubnica
-:-
Partizán Bardejov
15:30
Komárno
-:-
Šamorín
15:30
Liptovský Mikuláš
-:-
Ruzomberok II
17:00
Poprad
-:-
Slovan Bratislava II
17:00
Skalica
-:-
Púchov
Slovakia Slovakia - Fortuna Liga (3)
16:00
Zemplín Michalovce
-:-
Žilina
17:00
Senica
-:-
Trenčín
18:00
Pohronie
-:-
Slovan Bratislava
Slovakia Slovakia - Slovakia Cup (2)
15:00
Kamenica nad Cirochou
-:-
Snina
15:00
Sečovská Polianka
-:-
Tatran Bystré
Slovenia Slovenia - 1. SNL (2)
16:00
Tabor Sežana
-:-
Celje
18:15
Rudar Velenje
-:-
Maribor
Suriname Suriname - Topklasse (4)
19:30
Voorwaarts
-:-
West United
19:30
Santos
-:-
Robin Hood
19:30
Botopasie
-:-
Acoconut
22:00
Transvaal
-:-
Broki
Sweden Sweden - Allsvenskan (3)
14:00
Örebro
-:-
Falkenberg
14:00
AIK
-:-
Helsingborg
16:00
GIF Sundsvall
-:-
Häcken
Sweden Sweden - Damallsvenskan (2)
26 '
LIVE
Bunkeflo W
0:0
Djurgarden W
13:00
Kungsbacka
-:-
Kristianstads W
Sweden Sweden - Superettan (5)
14:00
Brommapojkarna
-:-
Norrby
14:00
Dalkurd
-:-
Varberg
14:00
Degerfors
-:-
GAIS
14:00
Syrianska
-:-
Brage
16:00
Frej
-:-
Örgryte
Switzerland Switzerland - Challenge League (4)
15:00
Winterthur
-:-
Aarau
15:30
Grasshopper
-:-
Stade Lausanne-Ouchy
16:30
Chiasso
-:-
Wil
17:00
FC Schaffhausen
-:-
Lausanne Sport
Switzerland Switzerland - Super League (2)
17:00
Thun
-:-
Neuchâtel Xamax
17:00
St. Gallen
-:-
Luzern
Thailand Thailand - Thai League Two (5)
69 '
LIVE
Chiangmai United
0:0
Air Force Central
(1-0)
52 '
LIVE
BEC Tero Sasana
0:0
Udon Thani
(1-2)
10 '
LIVE
Army United
0:0
Ayutthaya United
10 '
LIVE
Thai Honda
0:0
Samut Sakhon
13:00
Khonkaen
-:-
Rayong
Thailand Thailand - Thai Premier League (4)
68 '
LIVE
PTT Rayong
0:0
Port
(0-0)
53 '
LIVE
Chainat Hornbill
0:0
Prachuap
(0-0)
10 '
LIVE
Ratchaburi
0:0
Chiangmai
13:00
Chonburi
-:-
Suphanburi
Uruguay Uruguay - Primera Division (4)
18:00
Defensor Sporting
-:-
Juventud
18:00
Progreso
-:-
Peñarol
18:00
Racing
-:-
Plaza Colonia
18:00
Wanderers
-:-
Cerro Largo
Uruguay Uruguay - Segunda Division (4)
13:05
Villa Teresa
-:-
Rentistas
18:00
Central Español
-:-
Bella Vista
18:00
Albion
-:-
Tacuarembó
18:00
Deportivo Maldonado
-:-
Torque
United States USA - Major League Soccer (1)
FT
LA Galaxy
3-2
Los Angeles FC
(1-1)
United States USA - PDL (4)
23:30
Brazos Valley
-:-
SC United Bantams
00:30
Des Moines Menace
-:-
Michigan Bucks
20:00
Western Mass Pioneers
-:-
Carolina Dynamo
21:00
Calgary Foothills
-:-
Ventura County Fusion
United States USA - USL Championship (2)
FT
Phoenix Rising
6-0
Austin Bold
(1-0)
21:00
Hartford Athletic
-:-
Charleston Battery
Viet Nam Vietnam - Second Division (5)
FT
Lam Dong
4-0
Kon Tum
(1-0)
FT
Ha Noi II
1-2
Công An Nhân Dân
(0-0)
08:30
Long An II
-:-
Gia Định
FT
Tien Giang
0-1
Bà Ria Vũng Tàu
(0-0)
FT
Da Nang II
2-1
Fishsan Khanh Hoa
(1-1)
Viet Nam Vietnam - V-League 2 (4)
FT
An Giang
1-0
Dong Thap
(0-0)
FT
Tay Ninh
1-1
Long An
(0-1)
FT
Binh Dinh
0-0
Phu Dong
(0-0)
FT
Can Tho
0-0
Bình Phước
(0-0)
World - Club Friendlies Women (3)
09:00
Wolfsburg W
-:-
Ferencváros
10:00
FFC Frankfurt W
-:-
Hessen Wetzlar W
12:00
Bayern Munich W
-:-
Zurich W
World - Premier League Asia Trophy (2)
FT
Newcastle United
1-0
West Ham United
(1-0)
40 '
LIVE
Wolverhampton Wanderers
0:0
Manchester City
Zimbabwe Zimbabwe - Premier Soccer League (6)
13:00
Chicken Inn
-:-
Bulawayo Chiefs
13:00
Herentals
-:-
Hwange
13:00
Kariba
-:-
Triangle United
13:00
Yadah
-:-
Harare City
13:00
Ngezi Platinum
-:-
Black Rhinos
13:00
Platinum
-:-
Chapungu United

SLBet €100 Bonus


€150 OhmBet Bonus


LSBet €120 Bonus


Betboro €100 Bonus


TipBet €100 Bonus


William Hill - Bet €10 Get €30 in Free Bets


JetBull €75 Bonus


JetBull Mobile Bonus - €20/£20