;

Football Live Scores

Thursday
Friday
Saturday
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Albania Albania - Superliga (2)
FT
FT
Laçi
1-0
Partizani Tirana
(0-0)
FT
FT
Bylis Ballsh
2-1
Kukësi
(1-1)
Algeria Algeria - Ligue 1 (1)
20:00
MC Oran
-:-
MC Alger
Andorra Andorra - Primera División (4)
FT
FT
Engordany
2-5
Sant Julià
(1-2)
12:00
FC Santa Coloma
-:-
Atlètic Club d'Escaldes
14:00
Ordino
-:-
UE Santa Coloma
16:00
Inter Club d'Escaldes
-:-
Carroi
Argentina Argentina - Primera B Metropolitana (3)
FT
FT
Argentino Quilmes
1-1
Comunicaciones
(0-0)
5 '
LIVE
Sacachispas
0-0
Deportivo Armenio
7 '
LIVE
Defensores Unidos
0-0
San Miguel
Argentina Argentina - Primera B Nacional (5)
FT
FT
Quilmes
3-1
All Boys
(1-1)
FT
FT
Guillermo Brown
1-0
Independiente Rivadavia
(0-0)
19:00
Gimnasia Mendoza
-:-
Atlético Rafaela
19:00
Atletico Mitre
-:-
Agropecuario
20:00
San Martín San Juan
-:-
Barracas Central
Argentina Argentina - Primera C (2)
7 '
LIVE
Excursionistas
0-0
Argentino Merlo
18:30
Real Pilar
-:-
Leandro Nicéforo Alem
Argentina Argentina - Primera D Metropolitana (2)
FT
FT
Deportivo Paraguayo
1-1
Deportivo Muñiz
(1-1)
FT
FT
Puerto Nuevo
3-1
Juventud Unida G.
(1-0)
Argentina Argentina - Reserve League (2)
FT
FT
Rosario Central Res.
1-2
Newell's Old Boys Res.
(0-2)
20:00
Boca Juniors Res.
-:-
Estudiantes La Plata Res
Argentina Argentina - Superliga (5)
FT
FT
Huracán
0-4
River Plate
(0-3)
FT
FT
Gimnasia La Plata
1-2
Racing Club
(0-1)
FT
FT
Banfield
0-1
Talleres Córdoba
(0-1)
2 '
LIVE
Rosario Central
0-0
Newell's Old Boys
20:45
Independiente
-:-
Lanús
Argentina Argentina - Torneo Federal A (10)
29 '
LIVE
Def. de Pronunciamiento
1-0
Sportivo Belgrano
18:30
Sol de Mayo
-:-
Juventud Unida Univ.
18:30
Olimpo
-:-
Villa Mitre
18:30
Deportivo Madryn
-:-
Deportivo Maipú
5 '
LIVE
Douglas Haig
0-0
Unión Sunchales
19:00
Huracán Las Heras
-:-
Deportivo Camioneros
19:00
Boca Unidos
-:-
Crucero del Norte
19:00
San Martín Formosa
-:-
Central Norte
20:00
Sarmiento Resistencia
-:-
CDJU Gualeguaychu
21:00
Sportivo Las Parejas
-:-
Defensores Belgrano VR
Armenia Armenia - Premier League (1)
FT
FT
Ararat
1-0
Artsakh
(0-0)
Australia Australia - Northern Nsw (1)
FT
FT
Edgeworth Eagles
2-0
Maitland
(0-0)
Australia Australia - Npl Queensland (1)
FT
FT
Olympic
1-2
Gold Coast Knights
(0-1)
Australia Australia - Npl Victoria (1)
90
PENS
Avondale Heights
1-1
Bentleigh Greens
(1-0)
Austria Austria - Erste Liga (1)
FT
FT
Juniors OÖ
0-5
Blau-Weiß Linz
(0-2)
Austria Austria - Landesliga (22)
00:00
TBA
Wienerberg
-:-
Gerasdorf Stammersdorf
14:30
St. Pölten II
-:-
Waidhofen/Thaya
14:30
Langenrohr
-:-
Krems
14:30
Spratzern
-:-
Kottingbrunn
14:30
Retz
-:-
Scheiblingkirchen
14:30
Kilb
-:-
Zwettl
14:30
Schrems
-:-
Gaflenz
14:30
USC Rohrbach
-:-
Ardagger
14:30
Ortmann
-:-
Mannersdorf
21:00
Elektra
-:-
ASV 13
21:00
Donau
-:-
First Vienna
21:00
Post
-:-
Vorwärts Brigittenau
FT
FT
Favoritner AC
0-1
Schwechat
(0-0)
21:00
Mannswörth
-:-
Stadlau
21:00
Austria XIII
-:-
Donaufeld
21:00
Slovan HAC
-:-
Union Mauer
21:00
Klagenfurter AC 1909
-:-
Köttmannsdorf
21:00
Treibach
-:-
Lendorf
21:00
St. Jakob Rosental
-:-
Kraig
21:00
Gmünd
-:-
Feldkirchen
21:00
Ferlach
-:-
Maria Saal
21:00
Bleiburg
-:-
Völkermarkt
Austria Austria - Regionalliga: West (1)
FT
FT
Röthis
1-2
Schwarz-Weiß Bregenz
(1-0)
Austria Austria - Tipico Bundesliga (3)
FT
FT
Rapid Wien
5-0
Admira
(1-0)
FT
FT
Rheindorf Altach
6-0
St. Pölten
(3-0)
FT
FT
Wolfsberger AC
3-0
Austria Wien
(0-0)
Azerbaijan Azerbaijan - Premier League (2)
FT
FT
Keşlə FK
1-2
Sebail
(0-2)
FT
FT
Qarabağ
2-0
Neftçi
(1-0)
Belarus Belarus - First Division (1)
FT
FT
Krumkachy
4-0
Smorgon
(0-0)
Belarus Belarus - Premier League (3)
FT
FT
Slavia
2-2
Ynergetyk-BDU
(2-1)
FT
FT
Isloch
0-1
Shakhtyor
(0-0)
FT
FT
Dinamo Minsk
2-1
Slutsk
(0-0)
Belgium Belgium - Division 3: ACFF (6)
13:00
Stockay-Warfusée
-:-
RES Durbuy
13:00
Hamoir
-:-
Union Namur
13:00
Tilleur
-:-
Verlaine
13:00
Solières Sport
-:-
Francs Borains
13:00
US Givry
-:-
Meux
13:00
Rebecq
-:-
Couvin-Mariembourg
Belgium Belgium - Division 3: Group A (4)
13:00
VW Hamme
-:-
Sparta Petegem
13:00
Merelbeke
-:-
Gullegem
13:00
Toekomst Menen
-:-
Mandel United
13:00
Voorwaarts Zwevezele
-:-
Knokke
Belgium Belgium - Division 3: Group B (7)
13:00
Cappellen
-:-
Eendracht Aalst
13:00
Duffel
-:-
Geel
13:00
Tienen
-:-
Vosselaar
13:00
Bocholt
-:-
Diegem Sport
13:00
Olympia Wijgmaal
-:-
Spouwen-Mopertingen
14:00
Londerzeel
-:-
Hades
14:30
Pepingen-Halle
-:-
Hoogstraten
Belgium Belgium - First Amateur Division (1)
FT
FT
Liège
4-2
Dender
(1-2)
Belgium Belgium - First Division B (1)
14:00
POSTP
SV Roeselare
-:-
Excelsior Virton
Belgium Belgium - Pro League (3)
FT
FT
Anderlecht
1-2
Antwerp
(0-0)
FT
FT
Gent
3-0
Mechelen
(3-0)
5 '
LIVE
Royal Excel Mouscron
0-0
Kortrijk
Belgium Belgium - Provincial-Antwerpen (3)
13:00
Oppuurs
-:-
Hoboken
13:00
Berg en Dal
-:-
Eendracht Zoersel
13:00
VC Herentals
-:-
Ternesse
Belgium Belgium - Provincial-Brabant (15)
12:30
KV Tervuren-Duisburg
-:-
Liedekerke
13:00
Saint-Josse
-:-
Villers-La-Ville
13:00
Genappe
-:-
Waterloo
13:00
Boitsfort
-:-
Ixelles
13:00
Stockel
-:-
Union Lasne-Ohain
13:00
Schaerbeek-Evere
-:-
Sporting Bruxelles
13:00
US d'Ophain
-:-
Etterbeek
13:00
BX Brussels
-:-
Football Club Schaerbeek
13:00
Hoegaarden-Outgaarden
-:-
Melsbroek
13:00
SC Aarschot
-:-
Bertem-Leefdaal
13:00
Rhodienne-De Hoek
-:-
Borght-Humbeek
13:00
Kester
-:-
Woluwe-Zaventem
13:00
Grimbergen
-:-
Stade Bierbeek
13:00
Sporting Kampenhout
-:-
Meise
13:30
Nivellois
-:-
Stade Everois
Belgium Belgium - Provincial-Hainaut (8)
13:00
Solre-sur-Sambre
-:-
RAS Monceau
13:00
Olympic Warcoing
-:-
Le Roeulx
13:00
Houdeng
-:-
Belœil
13:00
Binche
-:-
Soignies Sports
13:00
Gilly
-:-
Pâturages
13:00
Snef-Tyber
-:-
Molenbaix
13:00
Péruwelz
-:-
Antoing
13:00
Hornu
-:-
Montignies
Belgium Belgium - Provincial-Liege (6)
13:00
Ambleve
-:-
JS Fizoise
13:00
UCE Liège
-:-
Rechain
13:00
Mélen-Micheroux
-:-
Ster-Francorchamps
13:00
Espoir Minerois
-:-
Stade Disonais
13:00
Ougrée
-:-
FC Du Geer
13:00
Sprimont-Comblain II
-:-
Wanze / Bas-Oha
Belgium Belgium - Provincial-Limburg (3)
12:30
Herk
-:-
Bregel Sport
13:00
Verbroedering Maasmechelen
-:-
Schoonbeek-Beverst
13:00
Herkol
-:-
Achel
Belgium Belgium - Provincial-Luxembourg (5)
13:00
Jeunesse Freylangeoise
-:-
Chaumont
13:00
Ethe Belmont
-:-
Marloie Sport
13:00
Vaux-Noville
-:-
Gouvy
13:00
Nassogne
-:-
Lorraine Arlon
14:00
Florenville
-:-
Libramont
Belgium Belgium - Provincial-Namur (8)
13:00
Rhisnes
-:-
Chevetogne
13:00
Pesche
-:-
Beauraing
13:00
Wépion
-:-
Jeunesse Tamines
13:00
Profondeville
-:-
Nismes
13:00
ES de la Molignée
-:-
De Neffe
13:00
Grand-Leez
-:-
Biesme
13:00
Andennais
-:-
Fernelmont-Hemptinne
13:00
Loyers
-:-
Condruzien
Belgium Belgium - Provincial-Oost-Vlaanderen (5)
13:00
Eendracht Zele
-:-
Kruibeke
13:00
Jong Zulte
-:-
Voorde Appelterre
13:00
SK Denderhoutem
-:-
HO Kalken
13:00
Elene-Grotenberge
-:-
Latem
13:00
Excelsior Mariakerke
-:-
Adegem
Belgium Belgium - Provincial-West-Vlaanderen (5)
13:00
Vlamertinge
-:-
Sassport Boezinge
13:00
Dadizele
-:-
Wielsbeke
13:00
Oostduinkerke
-:-
Lauwe
13:00
Excelsior Zedelgem
-:-
Eendracht Wervik
13:00
Oostkamp
-:-
Varsenare
Belgium Belgium - Third Amateur Division: ACFF A (6)
13:00
Entité Manageoise
-:-
Ostiches
13:00
Walhain
-:-
SG-Tertre-Hautrage
13:00
Léopold
-:-
Braine
13:00
Ganshoren
-:-
Racing Jet Wavre
13:00
Gosselies Sports
-:-
Jette
13:00
Kosova Schaerbeek
-:-
PAC Buzet
Belgium Belgium - Third Amateur Division: ACFF B (4)
13:00
Warnant
-:-
Ciney
13:00
Herstal
-:-
Jodoigne
13:00
Richelle United
-:-
Spy
14:00
Meix-Devant-Virton
-:-
Habay-la-Neuve
Belgium Belgium - Third Amateur Division: VFV A (5)
13:00
Lochristi
-:-
Torhout
13:00
Zelzate
-:-
FC Lebbeke
13:00
Oostnieuwkerke
-:-
RFC Wetteren
13:00
Jong Lede
-:-
Eppegem
13:00
Avanti
-:-
Olsa Brakel
Belgium Belgium - Third Amateur Division: VFV B (1)
13:00
Wellen
-:-
Beringen
Belize Belize - Premier League (3)
22:00
Belize Defence Force
-:-
Placencia Assassins
22:00
Hankook Verdes
-:-
Altitude
22:00
Wagiya
-:-
San Pedro Pirates
Bolivia, Plurinational State of Bolivia - Liga De Futbol Prof (4)
FT
FT
Sport Boys
1-2
Wilstermann
(0-1)
19:00
San José
-:-
Club Destroyers
19:00
Nacional Potosí
-:-
Bolívar
21:15
Guabirá
-:-
Blooming
Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina - First League: FBiH (3)
14:30
Radnik Hadžići
-:-
Igman Konjic
14:30
GOSK Gabela
-:-
Gorazde
14:30
TOSK Tesanj
-:-
Metalleghe-BSI Jajce
Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina - Premier Liga (2)
47 '
LIVE
Siroki Brijeg
0-0
Sloga
(1-1)
45 '
LIVE
Sarajevo
1-0
Zvijezda '09 Brgule
(1-0)
Brazil Brazil - Brasileiro U20 (1)
FT
FT
Sao Paulo U20
2-1
Bahia U20
(2-0)
Brazil Brazil - Brasileiro Women (1)
75 '
LIVE
Corinthians
0-0
Flamengo
(1-0)
Brazil Brazil - Carioca 2 (2)
31 '
LIVE
Campos AA
0-0
São Gonçalo EC RJ
18:00
Serrano RJ
-:-
Sampaio Corrêa RJ
Brazil Brazil - Copa Verde (1)
34 '
LIVE
Remo
2-0
Atlético Acreano
Brazil Brazil - Mineiro U20 (1)
20:00
Cruzeiro U20
-:-
Atletico-MG U20
Brazil Brazil - Paulista Série B (3)
13:00
Assisense
-:-
Independente SP
FT
FT
Guarulhos
1-2
Fernandópolis
(1-0)
13:00
CANC
Catanduvense
-:-
São José EC
Brazil Brazil - Paulista U20 (1)
34 '
LIVE
Santos U20
0-0
Juventus U20
Brazil Brazil - Serie A (7)
FT
FT
Ceará
0-0
Botafogo
(0-0)
FT
FT
Atlético Mineiro
1-3
Internacional
(0-1)
FT
FT
Athletico PR
0-1
Avaí
(0-1)
19:00
Grêmio
-:-
Goiás
19:00
Fluminense
-:-
Corinthians
19:00
Bahia
-:-
Fortaleza
22:00
São Paulo
-:-
CSA
Brazil Brazil - Serie B (1)
19:00
Figueirense
-:-
Sport Recife
Brazil Brazil - Serie C (1)
21:00
Juventude
-:-
Náutico
Bulgaria Bulgaria - 3. League Northeast (4)
14:00
Suvorovo
-:-
Benkovski Byala
14:00
CANC
Lokomotiv Ruse
-:-
Ustrem Donchevo
14:00
Kubrat
-:-
Dobrudzha 1919
14:00
Chernolomets
-:-
Topolite
Bulgaria Bulgaria - 3. League Northwest (7)
14:00
Kom Berkovitsa
-:-
Partizan
14:00
Parva atomna
-:-
Vihar Slavyanovo
14:00
Bdin
-:-
Juventus Malchika
14:00
Tryavna
-:-
Yantra 1919
14:00
Akademik Svishtov
-:-
Drenovets
14:00
Sevlievo
-:-
Lokomotiv Dryanovo
14:00
Pavlikeni
-:-
Lokomotiv Mezdra
Bulgaria Bulgaria - 3. League Southeast (3)
14:00
Nesebar
-:-
Yambol 1915
14:00
Sokol Markovo
-:-
Rozova dolina
14:00
Rodopa Smolyan
-:-
Maritsa Plovdiv
Bulgaria Bulgaria - B PFG (1)
FT
FT
Strumska slava
4-2
Ludogorets II
(1-1)
Bulgaria Bulgaria - Parva Liga (2)
FT
FT
Dunav 2010
0-0
Slavia Sofia
(0-0)
61 '
LIVE
Levski Sofia
3-0
Cherno More
(3-0)
Burkina Faso Burkina Faso - Premier League (1)
15:30
SONABEL
-:-
Rahimo
Cambodia Cambodia - C-League (4)
08:30
Kirivong Sok Sen Chey
-:-
Phnom Penh Crown
08:30
Asia Europe University
-:-
Boeung Ket
FT
FT
Svay Rieng
7-0
Bati Youth
(4-0)
11:00
Nagacorp
-:-
Kompong Cham
Canada Canada - Canadian Soccer League (1)
21:00
Ukraine United
-:-
Kingsman
Canada Canada - Premier League (2)
75 '
LIVE
Forge
1-2
HFX Wanderers
(0-0)
19:30
York9
-:-
Valour
Chile Chile - Primera B (5)
FT
FT
Santiago Wanderers
4-1
La Serena
(2-1)
FT
FT
Deportes Santa Cruz
0-1
Barnechea
(0-0)
FT +104
FT
San Luis
3-2
Rangers
(1-2)
32 '
LIVE
Deportes Temuco
0-0
Puerto Montt
19:00
Cobreloa
-:-
Ñublense
Chile Chile - Primera Division (3)
FT
FT
Univ. Concepción
3-1
Colo-Colo
(1-0)
32 '
LIVE
Cobresal
1-1
Everton
20:30
Universidad Católica
-:-
O'Higgins
Chile Chile - Segunda División (4)
5 '
LIVE
Lautaro de Buin
0-0
Fernández Vial
19:00
Colchagua
-:-
General Velásquez
19:00
Independiente
-:-
San Antonio Unido
20:00
San Marcos
-:-
Deportes Vallenar
China China PR - League One (1)
FT
FT
Guangdong Southern Tigers F.C
0-1
Shaanxi Chang'an
(0-1)
China China PR - Super League (2)
FT
FT
Shanghai Shenhua
0-3
Tianjin Teda
(0-2)
FT
FT
Wuhan Zall
1-0
Dalian Yifang
(0-0)
Taiwan, Province of China Chinese Taipei - Taiwan Football Premier League (4)
FT
FT
Tainan City
2-1
Taichung Futuro
(0-1)
FT
FT
Ming Chuan University
2-3
NTUPES
(1-2)
FT
FT
Taipower
3-1
Taicheng
(1-1)
FT
FT
Tatung
3-2
Fu Jen University
(1-2)
Colombia Colombia - Primera A (4)
FT
FT
Atlético Nacional
2-3
Cúcuta Deportivo
(2-1)
20:30
Jaguares de Córdoba
-:-
América de Cali
22:00
Millonarios
-:-
Deportivo Pasto
22:45
Envigado
-:-
Independiente Medellín
Colombia Colombia - Torneo Aguila (3)
19:00
Tigres
-:-
Deportes Quindío
20:30
Real Santander
-:-
Llaneros
20:30
Boca Juniors de Cali
-:-
Boyacá Chicó
Congo Congo - Super Ligue (1)
14:30
POSTP
Bukavu Dawa
-:-
AC Rangers
Costa Rica Costa Rica - Liga de Ascenso (4)
17:00
Aserrí
-:-
AD Cofutpa
19:00
Barrio México
-:-
Santa Rosa
19:30
Turrialba
-:-
CS Uruguay de Coronado
21:00
Santa Ana
-:-
Juventud Escazuceña
Costa Rica Costa Rica - Primera Division (1)
FT
FT
Deportivo Saprissa
4-0
UCR
(3-0)
Côte d Côte d'Ivoire - Ligue 1 (2)
15:30
POSTP
Tanda
-:-
Sporting Gagnoa
18:00
POSTP
Racing d'Abidjan
-:-
Bouake
Croatia Croatia - 1. HNL (2)
FT +136
FT
Osijek
2-2
Varaždin
(2-0)
78 '
LIVE
Rijeka
1-1
Hajduk Split
(1-0)
Croatia Croatia - 2. HNL (1)
FT
FT
Rudeš
3-0
Croatia Zmijavci
(2-0)
Croatia Croatia - 3. HNL - East (1)
15:00
Granicar Zupanja
-:-
Kutjevo
Cyprus Cyprus - 1. Division (3)
FT
FT
Doxa
1-1
Ethnikos Achna
(0-1)
FT
FT
AEK Larnaca
2-2
Omonia Nicosia
(1-1)
FT
FT
Enosis
1-2
Anorthosis
(0-1)
Czech Republic Czech Republic - 2. Liga FNL (2)
FT
FT
Viktoria Žižkov
1-2
Hradec Králové
(0-2)
FT
FT
Vlašim
2-1
Vítkovice
(1-0)
Czech Republic Czech Republic - 3. Liga CFL (5)
FT
FT
Admira Praha
1-0
Králův Dvůr
(0-0)
FT
FT
Sparta Praha II
2-0
Příbram II
(2-0)
90
PENS
Viktoria Plzen II
1-1
Táborsko
(1-1)
FT +1
FT
Rakovnik
1-3
Benesov
(1-1)
FT
FT
Štěchovice
3-1
Motorlet Praha
(2-0)
Czech Republic Czech Republic - 3. Liga MSFL (5)
FT
FT
Uničov
0-0
Hlučín
(0-0)
FT
FT
Slovácko II
0-0
Viktoria Otrokovice
(0-0)
FT
FT
Banik Ostrava II
4-2
Velké Meziříčí
(3-1)
FT
FT
Blansko
3-1
Sigma Olomouc II
(2-0)
FT
FT
Zlín II
6-3
Dolní Benešov
(3-0)
Czech Republic Czech Republic - 4. Liga Division C (2)
90
PENS
Čáslav
1-1
Náchod
(1-0)
14:30
Hlinsko
-:-
Dvůr Králové
Czech Republic Czech Republic - 4. Liga Division D (4)
FT
FT
Zbrojovka Brno II
1-2
Vysočina Jihlava II
(1-1)
08:30
Sokol Lanžho
-:-
Humpolec
FT
FT
Sokol Tasovice
6-0
Velka Bites
(4-0)
FT
FT
Stara Rise
5-3
Start Brno
(2-1)
Czech Republic Czech Republic - 4. Liga Division E (2)
FT
FT
Slavičín
3-0
Brumov
(1-0)
FT
FT
Skaštice
7-0
Hranice
(4-0)
Czech Republic Czech Republic - Czech Liga (3)
FT
FT
Karviná
0-0
Bohemians 1905
(0-0)
FT
FT
Zlín
0-2
Sparta Praha
(0-2)
FT
FT
Baník Ostrava
2-1
České Budějovice
(1-0)
Czech Republic Czech Republic - First League Women (4)
10:00
Slavia Prague W
-:-
Liberec W
FT
FT
Plzen W
6-1
Horní Heršpice
(4-1)
FT
FT
Sparta Prague W
5-1
Slovacko W
(2-0)
12:30
Pardubice W
-:-
Dukla Prague W
Czech Republic Czech Republic - U19 League (1)
90
PENS
Mlada Boleslav U19
1-1
Sigma Olomouc U19
(0-0)
Denmark Denmark - 2. Division Group 1 (1)
FT
FT
Holbæk B&I
1-2
Frem
(0-1)
Denmark Denmark - 2. Division Group 2 (2)
FT
FT
Thisted
4-0
Vejgaard B
(2-0)
FT
FT
Sydvest
0-0
Jammerbugt
(0-0)
Denmark Denmark - 3f Ligaen Women (2)
FT
FT
BSF W
1-4
Fortuna Hjorring W
FT
FT
Brondby W
1-1
FC Thy - ThistedQ
Denmark Denmark - Denmark Series Group 4 (1)
11:00
Holstebro
-:-
Skjold Sæby
Denmark Denmark - First Division (4)
FT
FT
Roskilde
3-1
Nykøbing
(2-0)
FT
FT
HB Køge
1-1
Næstved
(1-1)
FT
FT
Vejle
3-0
Hvidovre
(0-0)
FT
FT
Vendsyssel
2-0
Kolding IF
(2-0)
Denmark Denmark - Superliga (5)
FT
FT
AGF
3-0
AaB
(2-0)
FT
FT
Esbjerg
0-3
Randers
(0-1)
FT
FT
Lyngby
0-3
Midtjylland
(0-1)
FT
FT
Hobro
2-1
København
(2-1)
FT
FT
Brøndby
4-2
Nordsjælland
(2-0)
Dominican Republic Dominican Republic - Liga Mayor (2)
20:00
Atlántico
-:-
Barcelona Atletico
FT
FT
Vega Real
1-2
Cibao
(0-1)
Ecuador Ecuador - Liga Pro (2)
19:00
Guayaquil City
-:-
Universidad Católica
21:15
Emelec
-:-
LDU Quito
Ecuador Ecuador - Primera B (4)
FT
FT
Independiente Juniors
1-3
Orense
(1-1)
45
HT
Puerto Quito
1-1
Manta
(1-1)
20:30
Duros del Balón
-:-
LDU Loja
21:00
Gualaceo
-:-
LDU Portoviejo
El Salvador El Salvador - Primera Division (4)
FT
FT
Sonsonate
2-0
Águila
(2-0)
01:15
POSTP
Isidro Metapán
-:-
Municipal Limeño
21:30
FAS
-:-
Jocoro
21:30
Independiente
-:-
Alianza
United Kingdom England - Championship (2)
FT
FT
Huddersfield Town
0-2
Sheffield Wednesday
(0-1)
FT
FT
Barnsley
0-2
Leeds United
(0-0)
United Kingdom England - Premier League (2)
FT
FT
AFC Bournemouth
3-1
Everton
(1-1)
FT
FT
Watford
2-2
Arsenal
(0-2)
United Kingdom England - Wsl 1 Women (5)
FT
FT
Everton W
2-0
Bristol City W
(2-0)
FT
FT
Reading W
0-2
Manchester City W
(0-1)
13:00
Brighton W
-:-
Chelsea W
FT
FT
Tottenham W
1-0
Liverpool W
(1-0)
FT
FT
West Ham W
1-0
Birmingham W
(1-0)
United Kingdom England - Wsl 2 Women (5)
FT
FT
Blackburn Rovers
2-3
Sheffield Utd W
FT
FT
Charlton W
0-2
Millwall W
FT
FT
Coventry United
1-2
Lewes W
FT
FT
Crystal Palace W
0-6
Aston Villa W
FT
FT
Leicester W
3-3
London Bees W
(2-1)
Estonia Estonia - Esiliiga (1)
FT
FT
Elva
2-0
K-Järve JK Järve
(1-0)
Estonia Estonia - Meistriliiga (1)
FT
FT
Maardu
0-1
Tammeka
(0-0)
Europe - Euro U17 Women (2)
09:00
France U17 W
-:-
Malta U17 W
15:00
Belarus U17 W
-:-
Iceland U17 W
Faroe Islands Faroe Islands - Meistaradeildin (5)
FT
FT
HB
3-0
Skála
(2-0)
FT
FT
Víkingur
1-1
AB
(1-1)
FT
FT
3-0
TB
(2-0)
FT
FT
ÍF
2-3
EB / Streymur
(1-2)
34 '
LIVE
NSÍ
0-1
B36
Finland Finland - Kakkonen (4)
12:00
Sudet
-:-
JäPS
FT
FT
JBK
3-1
JS Hercules
(1-0)
FT
FT
OLS
3-1
RoPS II
(1-1)
FT
FT
GrIFK
3-3
KaaPo
(2-1)
Finland Finland - Veikkausliiga (3)
FT
FT
Inter Turku
2-0
Mariehamn
(0-0)
FT
FT
KuPS
1-0
HJK
(1-0)
FT
FT
Ilves
0-2
Honka
(0-1)
France France - Division 1 Women (2)
FT +134
FT
Lyon W
6-0
Fleury 91 W
(3-0)
FT +135
FT
Paris SG W
4-0
Dijon W
(1-0)
France France - Ligue 1 (3)
FT
FT
Nantes
1-0
Reims
(0-0)
FT +99
FT
Saint-Étienne
3-2
Toulouse
(1-2)
19:00
Monaco
-:-
Olympique Marseille
Georgia Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga (1)
FT
FT
WIT Georgia
0-3
Dinamo Tbilisi
(0-1)
Georgia Georgia - Liga 3 (2)
FT
FT
Merani Martvili
1-1
Aragvi Dusheti
FT
FT
Samgurali
5-1
Meshakhte
Germany Germany - 2. Bundesliga (3)
FT
FT
Darmstadt 98
3-3
Nürnberg
(1-2)
FT
FT
Bochum
2-2
Dynamo Dresden
(0-0)
FT
FT
Erzgebirge Aue
1-0
Osnabrück
(1-0)
Germany Germany - 3. Liga (2)
FT
FT
Ingolstadt
2-3
Hallescher FC
(0-0)
FT
FT
Eintracht Braunschweig
1-2
Hansa Rostock
(1-2)
Germany Germany - Bundesliga (2)
FT
FT
Hoffenheim
0-3
Freiburg
(0-2)
FT
FT
Paderborn
1-5
Schalke 04
(1-1)
Germany Germany - Junioren Bundesliga (2)
FT
FT
Kickers Offenbach U19
2-2
Augsburg U19
(1-1)
FT
FT
Hamburger SV U19
1-1
Union Berlin U19
(0-0)
Germany Germany - Oberliga: Bayern Süd (1)
14:00
Jahn Regensburg II
-:-
Landsberg
Germany Germany - Oberliga: Bremen (5)
12:30
Hemelingen
-:-
Geestemünde
13:30
Union Bremen
-:-
Brinkumer SV
13:30
Habenhauser FV
-:-
Borgfeld
13:30
Leher TS
-:-
Schwachhausen
13:30
SFL Bremerhaven
-:-
Werder Bremen III
Germany Germany - Oberliga: Hamburg (4)
FT
FT
Paloma
1-3
Teutonia Hamburg
(1-2)
12:00
Buchholz
-:-
Rugenbergen
13:00
TSV Sasel
-:-
Union Tornesch
13:30
Concórdia
-:-
Meiendorfer SV
Germany Germany - Oberliga: Hessen (4)
13:00
Rot-Weiß Walldorf
-:-
Eintracht Stadtallendorf
13:00
Eddersheim
-:-
Hessen Dreieich
13:00
Neuhof
-:-
Rot-Weiß Hadamar
FT
FT
Ginsheim
3-1
Hessen Kassel
(2-1)
Germany Germany - Oberliga: Mittelrhein (7)
13:00
Düren Merzenich
-:-
SV Breinig
FT
FT
Hennef 05
3-2
Fortuna Köln II
(3-0)
13:15
Wesseling-Urfeld
-:-
Borussia Freialdenhoven
13:15
FC BW Friesdorf
-:-
Eilendorf
13:30
Pesch
-:-
Viktoria Arnoldsweiler
FT
FT
Deutz
0-1
Siegburger SV
(0-0)
13:30
VfL Vichttal
-:-
Frechen
Germany Germany - Oberliga: Niederrhein (8)
13:00
Schonnebeck
-:-
Monheim
13:00
SF Niederwenigern
-:-
Germania Ratingen
FT +228
FT
TuRU 1880 Düsseldorf
2-1
SC Velbert
(1-1)
13:00
Meerbusch
-:-
FC Bocholt
13:00
Cronenberger SC
-:-
Schwarz-Weiß Essen
FT
FT
SF Baumberg
1-1
Union Nettetal
(1-0)
13:00
SV 1919 Straelen
-:-
Kray
13:15
TVD Velbert
-:-
Kleve
Germany Germany - Oberliga: Niedersachsen (7)
12:00
Eintracht Northeim
-:-
Heeslinger SC
13:00
TB Uphusen
-:-
Atlas Delmenhorst
13:00
Lupo-Martini
-:-
VfL Oldenburg
13:00
Arminia Hannover
-:-
Bersenbrück
13:00
Germania Egestorf
-:-
Eintracht Celle
13:00
Hagen / ​Uthlede
-:-
FT Braunschweig
13:00
Spelle-Venhaus
-:-
HSC BW Schwalbe Tündern
Germany Germany - Oberliga: Nordost-Nord (4)
12:00
Staaken
-:-
Hertha Zehlendorf
12:00
Strausberg
-:-
Pampow
FT
FT
Ludwigsfelder FC
3-0
Neustrelitz
(2-0)
12:00
Lok Stendal
-:-
CFC Hertha
Germany Germany - Oberliga: Nordost-Süd (1)
12:00
Askania Bernburg
-:-
International Leipzig
Germany Germany - Oberliga: Rheinland-Pfalz/Saar (2)
12:00
Elversberg II
-:-
Hassia Bingen
13:00
Gonsenheim
-:-
Diefflen
Germany Germany - Oberliga: Schleswig-Holstein (2)
12:00
Eichede
-:-
Todesfelde
13:00
Frisia 03 Risum-Lindholm
-:-
Bordesholm
Germany Germany - Oberliga: Westfalen (9)
13:00
Wiedenbrück
-:-
Hammer SpVg
13:00
Kaan-Marienborn
-:-
Sportfreunde Siegen
13:00
Westfalia Rhynern
-:-
Schermbeck
FT
FT
Ennepetal
1-2
Westfalia Herne
(0-1)
13:00
Eintracht Rheine
-:-
Holzwickeder SC
13:00
Preußen Münster II
-:-
Paderborn 07 II
13:00
Sprockhövel
-:-
Meinerzhagen
13:00
Gütersloh
-:-
Erndtebrück
13:00
ASC Dortmund
-:-
Rot Weiss Ahlen
Germany Germany - Regionalliga: Bayern (1)
FT
FT
Nürnberg II
5-1
Greuther Fürth II
(2-1)
Germany Germany - Regionalliga: Nord (4)
FT
FT
Holstein Kiel II
4-2
Altona 93
(2-0)
FT
FT
St. Pauli II
0-1
LSK Hansa
(0-0)
FT
FT
VfB Oldenburg
3-1
Eintracht Norderstedt
(2-0)
FT
FT
HSC Hannover
1-0
Drochtersen / Assel
(0-0)
Germany Germany - Regionalliga: Nordost (6)
FT
FT
Altglienicke
3-2
Chemie Leipzig
(1-1)
FT
FT
Lichtenberg
0-0
Babelsberg
(0-0)
FT
FT
Germania Halberstadt
2-1
Bischofswerdaer FV
(1-1)
FT
FT
Union Fürstenwalde
2-2
Viktoria Berlin
(0-0)
FT
FT
Energie Cottbus
3-2
ZFC Meuselwitz
(0-1)
FT
FT
Rot-Weiß Erfurt
2-1
BFC Dynamo
(0-1)
Germany Germany - Regionalliga: Südwest (1)
FT
FT
Mainz 05 II
1-3
Teutonia WS
(1-0)
Germany Germany - Regionalliga: West (1)
FT
FT
Schalke 04 II
1-0
Fortuna Köln
(1-0)
Gibraltar Gibraltar - Premier Division (2)
14:00
College Cosmo
-:-
Magpies
16:15
Europa FC
-:-
Europa Point
Greece Greece - Greek Cup (7)
FT
FT
Episkopi
1-2
Trikala
(0-1)
13:00
Panthiraikos
-:-
Anagennisi Ierapetra
90
FT+ET
Thinaliakos
0-0
Kavala
(0-0)
FT
FT
Pandramaikos
0-3
Ionikos
(0-1)
13:00
Xenophon Krestena
-:-
Egaleo
13:00
Atalanti
-:-
Atromitos Patras
75 '
LIVE
Panserraikos
2-0
Triglia
(1-0)
Greece Greece - Super League (4)
FT
FT
Xanthi
2-1
Asteras Tripolis
(1-0)
FT
FT
AEK Athens
2-0
Lamia
(2-0)
FT
FT
Panionios
1-0
Larissa
(0-0)
3 '
LIVE
Aris
0-0
Panathinaikos
Guatemala Guatemala - Liga Nacional (4)
FT
FT
Malacateco
2-0
Deportivo Sanarate
(1-0)
FT
FT
Xelajú
1-0
Cotzumalguapa
(1-0)
19:00
Iztapa
-:-
Mixco
20:30
Guastatoya
-:-
Comunicaciones
Guatemala Guatemala - Primera Division (7)
FT
FT
Marquense
1-0
San Pedro
(1-0)
FT
FT
Sacachispas
2-0
Deportivo Catocha
(0-0)
76 '
LIVE
Suchitepéquez
0-0
Deportivo Chiantla
(0-0)
21:00
Nueva Concepción
-:-
Solola
21:00
Comunicaciones II
-:-
Achuapa
21:30
Chimaltenango
-:-
Quiché
21:30
Sansare
-:-
Capitalinos
Honduras Honduras - Liga Nacional (1)
FT
FT
Vida
3-0
Honduras Progreso
(2-0)
Hong Kong Hong Kong - First Division (6)
FT
FT
Citizen AA
3-2
Dreams
(2-1)
FT
FT
Eastern District
2-0
Hoi King
(0-0)
FT
FT
Shatin
2-3
Wong Tai Sin
(1-3)
07:30
Sham Shui Po
-:-
Hong Kong FC
FT
FT
Wing Yee
3-3
South China
(2-0)
FT
FT
North District
0-1
Tai Chung
(0-0)
Hong Kong Hong Kong - Premier League (2)
FT
FT
Rangers
0-1
Happy Valley
(0-0)
FT
FT
Warriors
2-2
Southern District
(1-1)
Hungary Hungary - NB 2 (10)
14:30
CANC
Balmazújváros Sport
-:-
Békéscsaba
FT
FT
Vác
0-0
Tiszakecske
(0-0)
FT
FT
Szolnoki MÁV
0-2
Győri ETO
(0-1)
FT
FT
Siófok
2-0
Budaörs
(0-0)
FT
FT
Gyirmót
1-2
Dorogi
(1-2)
FT
FT
Szombathelyi Haladás
0-1
Soroksár SC
(0-1)
FT
FT
Budafoki MTE
1-3
Ajka
(1-1)
FT
FT
MTK
1-0
Kazincbarcika
(1-0)
FT
FT
Nyíregyháza Spartacus
0-2
Vasas
(0-0)
FT
FT
Szeged 2011
5-3
Csákvári TK
(3-0)
Hungary Hungary - NB 3: Nyugati (24)
14:00
Érdi VSE
-:-
Komárom
14:00
Veszprém
-:-
Puskás II
14:00
Balatonlelle SE
-:-
Bicskei
14:00
BKV Előre
-:-
III. Kerületi TUE
14:00
MTE 1904
-:-
Nagykanizsai ULE
14:00
Papai Perutz
-:-
Menfocsanak
14:00
Sárvári
-:-
Lipot SK
14:00
Hévíz
-:-
Videoton II
14:00
Dabas
-:-
Rákosmenti KSK
14:00
Dunaharaszti MTK
-:-
Monori SE
14:00
Pécsi MFC
-:-
Kecskemeti TE
14:00
Szabadkikoto
-:-
Honvéd II
14:00
Szentlőrinc SE
-:-
Kozarmisleny
14:00
Kelen
-:-
Taksony
14:00
Ivancsa
-:-
Szekszárd
14:00
ESMTK
-:-
Putnok VSE
14:00
Ceglédi
-:-
Tállya
14:00
Jászberényi Vasas
-:-
Ozdi FC
14:00
Tiszaújváros
-:-
DEAC
14:00
Balassagyarmat VSE
-:-
Senyo Carnifex
14:00
Füzesgyarmati
-:-
Diósgyőr II
14:00
Eger
-:-
Debrecen II
14:00
FC Hatvan
-:-
Gyongyos
16:00
Dunaújváros-Pálhalma
-:-
Dabas-Gyón
Iceland Iceland - Pepsideild (2)
16:00
POSTP
ÍA
-:-
Grindavík
90 '
LIVE
KA
1-0
HK
(1-0)
Iceland Iceland - Premier League Women (5)
FT
FT
ÍBV
2-0
Fylkir
(2-0)
FT
FT
KR
0-2
Selfoss
(0-2)
FT
FT
Keflavík
4-1
HK / Víkingur
(2-1)
87
Thor Akureyri W
-:-
Stjarnan W
19:15
Breidablik
-:-
Valur
India India - Calcutta Premier Division A (1)
FT
FT
Mohun Bagan
1-0
Rainbow
(0-0)
Indonesia Indonesia - Liga 1 (3)
FT
FT
Persipura
2-0
Persela
(1-0)
FT
FT
Persija
2-1
PSIS Semarang
(1-0)
FT
FT
Perseru Serui
1-1
PSM
(0-1)
Indonesia Indonesia - Liga 2 (1)
FT
FT
PSBS Biak Numfor
1-0
PSIM Yogyakarta
(1-0)
International - CAF Champions League (8)
FT
FT
Fosa Juniors
0-0
TP Mazembe
(0-0)
FT
FT
Elect-Sport
1-1
ES Tunis
(0-0)
FT
FT
Enyimba
0-0
Al Hilal Omdurman
(0-0)
FT +103
FT
Asante Kotoko
2-0
Etoile du Sahel
(1-0)
16:00
Kara
-:-
Vita Club
76 '
LIVE
Nouadhibou
0-2
Wydad Casablanca
(0-1)
18:00
Al-Nasr
-:-
Raja Casablanca
19:45
USM Alger
-:-
Gor Mahia
International - CAF Confederations Cup (7)
11:00
Bolton City
-:-
Zanaco
13:00
TS Galaxy
-:-
CNaPS Sport
FT
FT
Azam
0-1
Triangle United
(0-1)
FT
FT
Malindi
1-4
Al Masry
(1-3)
15:00
Esae
-:-
Salitas
16:00
Santoba
-:-
San-Pedro
19:45
Paradou AC
-:-
CS Sfaxien
Iran, Islamic Republic of Iran - Azadegan League (9)
FT
FT
Qashqai
0-2
Fajr Sepasi
(0-2)
FT
FT
Khouneh Be Khouneh Babol
1-1
Oxin Alborz
(1-0)
FT
FT
Persepolis Pakdasht
2-3
Mes Rafsanjan
(0-1)
FT
FT
Aluminium Arak
1-0
Esteghlal Khuzestan
(1-0)
FT
FT
Malavan
2-3
Khooshe Talaee Saveh
(0-1)
FT
FT
Niroye Zamini
1-1
Navad Urmia
(0-0)
FT
FT
Arman Gohar
2-2
Baderan
(1-0)
FT
FT
Shahrdari Tabriz
0-2
Sepidrood Rasht
(0-0)
FT
FT
Damash Gilanian
0-0
Mes Kerman
(0-0)
Iran, Islamic Republic of Iran - Persian Gulf Pro League (4)
FT
FT
Zob Ahan
0-0
Tractor Sazi
(0-0)
FT
FT
Naft Masjed Soleyman
1-1
Esteghlal
(0-1)
FT
FT
Shahin Bushehr
1-1
Paykan
(0-0)
FT
FT
Saipa
4-3
Nassaji Mazandaran
(2-0)
Israel Israel - Ligat ha'Al (2)
FT
FT
Bnei Yehuda
0-0
Maccabi Netanya
(0-0)
61 '
LIVE
Ashdod
2-2
Hapoel Be'er Sheva
(1-1)
Italy Italy - PrimaVera 1 (2)
FT
FT
Sassuolo U19
2-3
Lazio U19
(1-1)
FT
FT
Fiorentina U19
6-3
Bologna U19
(2-1)
Italy Italy - Serie A (6)
FT
FT
Genoa
1-2
Atalanta
(0-0)
FT
FT
Brescia
3-4
Bologna
(3-1)
FT
FT
Parma
1-3
Cagliari
(0-2)
FT
FT
SPAL
2-1
Lazio
(0-1)
FT
FT
Roma
4-2
Sassuolo
(4-0)
18:45
Hellas Verona
-:-
Milan
Italy Italy - Serie A Women (2)
FT
FT
Roma
0-3
AC Milan W
(0-0)
13:00
Florentia W
-:-
Fiorentina W
Italy Italy - Serie B (3)
FT
FT
Cosenza
1-2
Pescara
(0-1)
FT
FT
Crotone
0-0
Empoli
(0-0)
19:00
Pisa
-:-
Cremonese
Italy Italy - Serie C: Girone A (9)
FT +229
FT
AlbinoLeffe
0-0
Pianese
(0-0)
FT
FT
Carrarese
2-1
Pistoiese
(0-1)
FT +229
FT
Lecco
0-2
Robur Siena
(0-2)
FT +227
FT
Olbia
0-3
Alessandria
(0-1)
FT
FT
Pontedera
0-0
Novara
(0-0)
FT
FT
Gozzano
1-1
Giana Erminio
(0-0)
FT
FT
Juventus U23
2-2
Pro Patria
(1-1)
FT
FT
Pergolettese
1-1
Arezzo
(0-0)
FT
FT
Renate
2-1
Como
(0-1)
Italy Italy - Serie C: Girone B (9)
FT
FT
Imolese
0-1
Modena
(0-1)
FT
FT
Piacenza
0-1
Fermana
(0-0)
FT
FT
Sambenedettese
2-1
Union ArzignanoChiampo
(0-1)
FT
FT
Südtirol
0-3
Reggiana
(0-1)
FT
FT
Cesena
3-2
Triestina
(1-0)
FT
FT
FeralpiSalò
2-1
Virtus Verona
(1-0)
FT
FT
Vicenza
2-0
Rimini
(0-0)
FT
FT
Padova
0-0
Carpi
(0-0)
FT
FT
Ravenna
2-1
Vis Pesaro
(0-0)
Italy Italy - Serie C: Girone C (8)
FT
FT
Catania
1-0
Viterbese Castrense
(0-0)
FT
FT
Paganese
2-2
Virtus Francavilla
(0-0)
FT
FT
Teramo
2-0
Cavese
(1-0)
FT
FT
Ternana
0-2
Monopoli
(0-0)
FT
FT
Bisceglie
0-3
Potenza Calcio
(0-2)
FT
FT
Catanzaro
3-1
Sicula Leonzio
(0-0)
FT
FT
Picerno
2-3
Avellino
(1-2)
FT
FT
Vibonese
3-0
Rende
(2-0)
Italy Italy - Serie D: Girone A (9)
13:00
Bra
-:-
Ghivizzano Borgo Mozzano
FT
FT
Borgosesia
1-1
Chieri
(1-1)
FT +227
FT
Caronnese
2-1
Savona
(2-1)
FT
FT
Fezzanese
1-1
Ligorna
(1-0)
FT
FT
Lavagnese
1-1
Sanremo
(0-0)
FT
FT
Lucchese
1-2
Real Forte Querceta
(1-0)
FT
FT
Seravezza
1-0
Fossano
(0-0)
FT +222
FT
Vado
2-2
Casale
(2-2)
FT
FT
Verbania
1-5
Prato
(0-3)
Italy Italy - Serie D: Girone B (9)
FT
FT
Folgore Caratese
4-1
Levico
(1-1)
FT
FT
Legnano
1-1
Inveruno
(1-0)
FT
FT
Nibionnoggiono
1-1
Villa d'Almè
(1-0)
FT
FT
Tritium
2-4
Caravaggio
(1-1)
FT
FT
Virtus Bolzano
1-2
Pro Sesto
FT
FT
Virtus Ciserano Bergamo
0-0
Scanzorosciate
FT
FT
Arconatese
1-2
Sondrio
(1-1)
FT
FT
Brusaporto
1-0
Pontisola
(0-0)
FT
FT
Dro Alto Garda
0-1
Seregno
(0-0)
Italy Italy - Serie D: Girone C (10)
FT
FT
Montebelluna
1-0
Cartigliano
(0-0)
FT
FT
Cjarlins Muzane
2-1
Ambrosiana
(1-0)
FT
FT
Delta Calcio Rovigo
2-1
Belluno
(1-1)
FT
FT
Este
0-1
Campodarsego
(0-0)
FT
FT
Mestre
2-3
Legnago Salus
(1-1)
FT
FT
San Luigi
1-6
Clodiense
(1-3)
FT
FT
Tamai
3-2
Luparense
(2-1)
FT
FT
Union Feltre
1-1
Adriese
(1-0)
13:00
Vigasio
-:-
Caldiero Terme
FT
FT
Villafranca
2-0
Chions
(2-0)
Italy Italy - Serie D: Girone D (8)
FT
FT
Correggese
3-1
Breno
FT
FT
Cavenago Fanfulla
2-1
Forlì
(2-0)
FT
FT
Fiorenzuola
2-1
Sammaurese
(1-0)
FT
FT
Mantova
4-2
Lentigione
(2-0)
FT
FT
Mezzolara
2-1
Vigor Carpaneto
(2-1)
FT
FT
Progresso
1-3
Pol. Ciliverghe Mazzano
(0-2)
FT
FT
Sasso Marconi
1-1
Adrense
(0-0)
FT
FT
Savignanese
0-0
Alfonsine
(0-0)
Italy Italy - Serie D: Girone E (9)
FT
FT
Albalonga
2-1
Pomezia
(0-0)
FT
FT
Bastia Calcio
0-1
Montevarchi Calcio
FT
FT
Scandicci
3-1
Gavorrano
(1-1)
FT +225
FT
Cannara
0-0
Flaminia
(0-0)
FT
FT
Nuova Monterosi
0-1
Grassina
(0-0)
FT
FT
Mobilieri Ponsacco
0-0
Foligno
(0-0)
FT
FT
Sangiovannese
2-1
Aglianese
(1-0)
FT
FT
Sporting Trestina
2-0
San Donato Tavarnelle
(0-0)
FT
FT
Tuttocuoio
0-1
Grosseto
(0-1)
Italy Italy - Serie D: Girone F (9)
FT
FT
Porto Sant'Elpidio
1-3
Chieti
FT
FT
Avezzano
1-1
Vastogirardi
(0-1)
FT
FT
Matelica Calcio
1-1
Giulianova
(1-1)
FT
FT
Olympia Agnonese
1-1
Cattolica
(1-0)
FT
FT
Pineto
2-1
Sangiustese
(0-1)
FT
FT
Recanatese
2-1
Montegiorgio
(1-0)
FT
FT
San Nicolò
1-0
Jesina
(0-0)
FT
FT
Tolentino
1-1
Campobasso
FT
FT
Vastese
3-0
Atletico
(0-0)
Italy Italy - Serie D: Girone G (9)
FT
FT
Ladispoli
2-3
Turris Neapolis
FT
FT
Aprilia
3-0
Vis Artena
FT
FT
Cassino
3-2
Latina
(1-2)
FT
FT
Città di Anagni
3-1
Portici
(1-1)
FT
FT
Ostia Mare Lidocalcio
0-1
Arzachena
(0-1)
FT
FT
Budoni
1-3
Trastevere
(1-0)
FT
FT
Pro Calcio Tor Sapienza
2-5
Muravera
FT
FT
Latte Dolce
3-0
Team Nuova Florida
(2-0)
FT
FT
Lanusei
1-1
Sassari Torres
(0-1)
Italy Italy - Serie D: Girone H (9)
FT
FT
Agropoli
0-2
Team Altamura
FT
FT
Audace Cerignola
2-1
Grumentum
(1-0)
FT
FT
Casarano
4-0
Brindisi
(2-0)
FT
FT
Francavilla
0-2
Gelbison
(0-0)
FT
FT
Gladiator
1-1
Fidelis Andria
(1-1)
FT
FT
Gravina
1-0
Sorrento
(0-0)
FT
FT
Nocerina
0-2
Foggia
(0-1)
FT
FT
Città di Fasano
1-0
US Bitonto
(1-0)
FT
FT
Taranto
4-0
Nardò
(0-0)
Italy Italy - Serie D: Girone I (9)
FT
FT
Cittanovese
0-0
Nola 1925
(0-0)
FT
FT
Castrovillari
0-1
Acireale
(0-1)
FT
FT
Citta di Messina
1-2
Corigliano Calabro
(0-2)
FT
FT
Licata
1-0
Biancavilla
(1-0)
FT
FT
Marina di Ragusa
2-2
Savoia
(0-0)
FT
FT
Marsala
1-0
SSC Giugliano
(0-0)
FT
FT
Roccella
0-2
Palermo
(0-1)
FT
FT
San Tommaso
2-0
Messina
(0-0)
FT
FT
Troina
2-0
Palmese
(0-0)
Jamaica Jamaica - Premier League (4)
20:30
Portmore United
-:-
Dunbeholden
20:30
Jamalco
-:-
Molynes United
21:00
Mount Pleasant Academy
-:-
Tivoli Gardens
22:00
Cavalier
-:-
Humble Lions
Japan Japan - J2-League (2)
FT
FT
Yokohama
0-0
Omiya Ardija
(0-0)
FT
FT
Kagoshima United
0-3
Montedio Yamagata
(0-3)
Japan Japan - J3-League (8)
FT
FT
Vanraure Hachinohe
1-2
Roasso Kumamoto
(0-0)
FT
FT
Gainare Tottori
2-0
Sagamihara
(1-0)
FT
FT
Kataller Toyama
5-0
Grulla Morioka
(2-0)
FT
FT
Fukushima United
1-2
Giravanz Kitakyushu
(0-0)
FT
FT
Azul Claro Numazu
4-0
Cerezo Osaka U23
(1-0)
FT
FT
Blaublitz Akita
5-0
Kamatamare Sanuki
(2-0)
FT
FT
Parceiro Nagano
0-0
Fujieda MYFC
(0-0)
FT
FT
Gamba Osaka U23
0-1
YSCC
(0-1)
Japan Japan - Nadeshiko League 1 (2)
06:00
INAC Kobe Leonessa W
-:-
Albirex Niigata W
08:00
Urawa Reds W
-:-
Vegalta Sendai W
Kazakhstan Kazakhstan - Premier League (6)
FT
FT
Irtysh
1-0
Taraz
(1-0)
FT
FT
Tobol
1-0
Okzhetpes
(0-0)
FT
FT
Ordabasy
0-2
Kaisar
(0-2)
FT
FT
Aktobe
3-2
Atyrau
(1-2)
FT
FT
Astana
2-1
Shakhter Karagandy
(0-1)
FT
FT
Kairat
4-1
Zhetysu
(3-0)
Kenya Kenya - Premier League (2)
FT
FT
KCB
0-0
Kisumu All Stars
(0-0)
FT
FT
Leopards
0-0
Kariobangi Sharks
(0-0)
Korea, Republic of Korea Republic - K League 2 (3)
FT
FT
Bucheon 1995
1-1
Suwon
(0-1)
FT +407
FT
Gwangju
3-1
Asan Mugunghwa
(1-0)
FT
FT
Ansan Greeners
1-3
Anyang
(0-3)
Korea, Republic of Korea Republic - K-League Classic (3)
FT
FT
Gangwon
2-0
Jeju United
(2-0)
FT
FT
Seoul
3-1
Incheon United
(0-1)
FT
FT
Seongnam
0-0
Suwon Bluewings
(0-0)
Kosovo - Superliga (2)
FT
FT
Ferizaj
0-1
Kosova Vushtrri
(0-1)
FT
FT
Flamurtari
2-0
Dukagjini
(2-0)
Kuwait Kuwait - Premier League (2)
FT
FT
Yarmouk
1-2
Al Shabab
(0-1)
45
HT
Al Qadsia
1-0
Al Tadhamon
(1-0)
Latvia Latvia - Virsliga (1)
FT
FT
Rīgas FS
6-0
Spartaks Jūrmala
(4-0)
Lesotho Lesotho - Premier League (5)
11:00
Kick4Life
-:-
Liphakoe Football Club
13:00
LCS
-:-
Lioli
13:00
Lesotho Defence Force
-:-
LMPS
13:00
Lifofane
-:-
Linare
13:00
Lijabatho
-:-
Likhopo
Lithuania Lithuania - 1. Lyga (1)
FT
FT
Minija
2-1
Dainava
(0-0)
Luxembourg Luxembourg - National Division (5)
FT
FT
Etzella Ettelbrück
3-2
UNA Strassen
(0-1)
FT
FT
Racing
2-2
Victoria Rosport
(1-2)
FT
FT
Jeunesse d'Esch
0-3
Fola Esch
(0-0)
FT
FT
UT Pétange
3-2
Mondorf-les-Bains
(2-1)
FT
FT
Blue Boys Muhlenbach
0-2
Differdange 03
(0-1)
Macedonia, the former Yugoslav Republic of Macedonia FYR - Second League (10)
13:30
Skopje
-:-
Labunishta
13:30
Drita
-:-
Kadino
13:30
Ohrid
-:-
Pelister
13:30
Velazerimi 77
-:-
Vardari Forino
13:30
Gostivar
-:-
Korab Debar
13:30
Tikves
-:-
Pitu Guli
13:30
Pehchevo
-:-
Osogovo
13:30
Pobeda
-:-
Plackovica
13:30
Kamenica-Sasa
-:-
Bregalnica Stip
13:30
Belasica
-:-
FK Kozuv Gevgelija
Malawi Malawi - Super League (4)
12:30
Moyale Barracks
-:-
Chitipa United
FT
FT
TN Stars
1-1
Masters Security
(0-0)
12:30
Blue eagles Malawi
-:-
Azam Tigers
FT
FT
Dwangwa United
1-0
Silver Strikers
(1-0)
Malta Malta - Fa Trophy (3)
16:00
Gharb
-:-
Xewkija
16:00
Msida St. Joseph
-:-
Attard
18:00
Xaghra United
-:-
Ghajnsielem
Malta Malta - First Division (2)
16:00
Swieqi
-:-
Naxxar Lions
11 '
LIVE
Vittoriosa Stars
0-0
Qrendi
Malta Malta - Premier League (2)
FT
FT
Gudja United
1-1
Santa Lucia
(0-1)
18:00
Valletta
-:-
Floriana
Mexico Mexico - Liga Ascenso (3)
FT
FT
Cafetaleros de Tapachula
1-1
Loros Universidad
(0-0)
FT
FT
Cimarrones de Sonora
2-1
Venados
(0-1)
80 '
LIVE
Universidad Guadalajara
2-0
Celaya
(1-0)
Mexico Mexico - Liga MX (4)
FT
FT
León
3-1
Juárez
(0-1)
FT
FT
Guadalajara
1-0
Atlas
(0-0)
FT
FT
América
1-1
Pumas UNAM
(0-0)
70 '
LIVE
Toluca
0-0
Morelia
(0-0)
Mexico Mexico - Liga Mx Women (2)
FT
FT
Tigres UANL W
4-0
Atlético San Luis
(2-0)
76 '
LIVE
Puebla W
0-0
Morelia W
(1-1)
Moldova, Republic of Moldova - Division A (2)
13:00
Zaria
-:-
Real Succes
13:00
Iskra Moldova
-:-
Ungheni
Moldova, Republic of Moldova - National Division (2)
FT
FT
Sfîntul Gheorghe
1-0
Dinamo-Auto
(0-0)
FT
FT
Milsami
0-0
Speranţa Nisporeni
(0-0)
Montenegro Montenegro - Second League (5)
13:30
Mornar
-:-
Bokelj
13:30
Arsenal Tivat
-:-
Dečić
13:30
Jezero
-:-
Drezga
13:30
Jedinstvo
-:-
Lovćen
13:30
Ibar
-:-
Otrant-Olympic
Morocco Morocco - Botola 2 (3)
15:00
Chabab Mohammédia
-:-
Kawkab Marrakech
15:00
Chabab Ben Guerir
-:-
Racing de Casablanca
15:00
Tihad Casablanca
-:-
Ittihad Khemisset
Morocco Morocco - Botola Pro (2)
FT
FT
Youssoufia Berrechid
1-2
CR Khemis Zemamra
(0-1)
19:00
Rapide Oued Zem
-:-
Mouloudia Oujda
Netherlands Netherlands - Derde Divisie: Zondag (7)
12:00
Hoogland
-:-
Dongen
12:00
DEM
-:-
HSC '21
12:30
ADO Den Haag II
-:-
ADO '20
12:30
Lienden
-:-
Groene Ster
FT
FT
EVV
2-1
HV & CV Quick
(1-0)
FT
FT
UNA
2-2
USV Hercules
(1-1)
FT
FT
OSS '20
5-0
Westlandia
(2-0)
Netherlands Netherlands - Eredivisie (4)
FT
FT
PEC Zwolle
6-2
RKC Waalwijk
(1-2)
FT
FT
Feyenoord
3-2
ADO Den Haag
(3-0)
FT
FT
Heracles
4-1
Willem II
(2-1)
FT
FT
Fortuna Sittard
2-3
FC Twente
(0-2)
Netherlands Netherlands - Eredivisie Women (1)
FT
FT
FC Twente
2-3
PSV
(1-0)
Netherlands Netherlands - Tweede Divisie (1)
FT
FT
Jong Sparta
3-1
TEC
(2-1)
Nicaragua Nicaragua - Primera Division (3)
FT
FT
Deportivo Las Sabanas
4-1
Managua
(3-1)
21:00
Chinandega
-:-
Real Estelí
21:00
Deportivo Ocotal
-:-
Walter Ferreti
Norway Norway - 2. Division (9)
FT
FT
Mjølner
0-0
Alta
(0-0)
FT
FT
Brattvåg
0-3
Stjørdals-Blink
(0-2)
FT
FT
Egersund
1-3
Levanger
(0-2)
FT
FT
Hødd
2-1
Bryne
(2-0)
FT
FT
Kvik Halden
4-0
Sola
(2-0)
FT
FT
Sotra
0-2
Fram
(0-1)
FT
FT
Elverum
1-0
Senja
(1-0)
FT
FT
Moss
2-1
Vidar
(1-0)
FT
FT
Arendal
2-1
Fredrikstad
(1-1)
Norway Norway - 3. Division (8)
FT
FT
Steinkjer
3-1
Raufoss II
(0-0)
FT
FT
Madla
4-0
Pors Grenland
(0-0)
FT
FT
Lyn
4-2
Norild
(2-1)
FT
FT
Kongsvinger II
2-2
Verdal
(2-1)
13:30
Gjelleråsen
-:-
Skjervøy
13:30
Aalesund II
-:-
Rommen
14:00
Melbo IL
-:-
Hønefoss
14:00
Sunndal
-:-
Nordstrand
Norway Norway - Eliteserien (6)
FT
FT
Molde
3-0
Tromsø
(1-0)
FT
FT
Haugesund
0-0
Mjøndalen
(0-0)
FT
FT
Bodø / Glimt
3-3
Stabæk
(1-2)
FT
FT
Strømsgodset
1-0
Ranheim
(0-0)
FT
FT
Viking
2-0
Odd
(1-0)
34 '
LIVE
Kristiansund
1-0
Brann
Norway Norway - Obos-Ligaen (7)
FT
FT
Nest-Sotra
2-0
Tromsdalen
(1-0)
FT
FT
KFUM
2-1
Skeid
(1-1)
FT
FT
Strømmen
0-0
Start
(0-0)
FT
FT
Jerv
1-0
Raufoss
(1-0)
FT
FT
Sandnes Ulf
1-0
Notodden
(0-0)
FT
FT
HamKam
2-0
Ullensaker / Kisa
(0-0)
FT
FT
Sogndal
1-1
Sandefjord
(1-0)
Oman Oman - Professional League (4)
FT
FT
Oman Club
1-0
Al Suwaiq
(0-0)
13:30
Al-Rustaq
-:-
Mrbat
FT
FT
Muscat
1-3
Saham
(0-1)
FT
FT
Sohar
2-0
Al Oruba
(0-0)
Panama Panama - Lpf (3)
FT
FT
Atlético Chiriquí
1-0
Árabe Unido
FT
FT
Tauro
1-2
Deportivo Universitario
(1-2)
21:00
Sporting San Miguelito
-:-
Alianza
Paraguay Paraguay - Division 1 (2)
20:00
Nacional Asunción
-:-
Deportivo Capiatá
22:30
Olimpia
-:-
Sportivo San Lorenzo
Paraguay Paraguay - Division Intermedia (7)
FT
FT
Independiente FBC
0-0
12 de Octubre
(0-0)
19:00
Ovetense
-:-
Rubio Ñú
19:00
Guaireña
-:-
2 de Mayo
19:00
Sportivo Trinidense
-:-
RI 3 Corrales
19:00
Atyrá
-:-
General Caballero JLM
19:00
Fulgencio Yegros
-:-
3 de Febrero
19:00
Sportivo Iteño
-:-
Resistencia
Peru Peru - Primera Division (3)
FT
FT
Universitario
2-0
Deportivo Binacional
(1-0)
4 '
LIVE
Carlos Manucci
0-0
Unión Comercio
21:00
Deportivo Municipal
-:-
Sporting Cristal
Peru Peru - Segunda Division (4)
FT
FT
Santos
0-2
Juan Aurich
(0-1)
34 '
LIVE
Alianza Atlético
1-0
Union Huaral
20:30
Santa Rosa PNP
-:-
Sport Loreto
20:30
Comerciantes Unidos
-:-
Cienciano
Poland Poland - 1. Liga (1)
FT
FT
Miedź Legnica
2-2
Olimpia Grudziądz
(1-2)
Poland Poland - 2. Liga East (2)
FT
FT
Znicz Pruszków
1-2
Górnik Łęczna
(1-1)
FT
FT
Gryf Wejherowo
1-4
Olimpia Elbląg
(1-1)
Poland Poland - Central Youth League (2)
10:00
Jagiellonia U18
-:-
Korona Kielce U18
10:00
Gwarek Zabrze U18
-:-
SMS Łódź U18
Poland Poland - Ekstraklasa (2)
FT
FT
Pogoń Szczecin
1-0
ŁKS Łódź
(0-0)
FT
FT
Górnik Zabrze
0-0
Śląsk Wrocław
(0-0)
Poland Poland - Ekstraliga Women (2)
FT
FT
Mks Olimpia Szczecin W
0-5
Medyk Konin W
FT
FT
Mitech Zywiec W
2-1
Bydgoszcz
(0-1)
Portugal Portugal - 2. Division: Group A (8)
FT
FT
Berço
1-1
Maria da Fonte
(0-0)
14:00
Cerveira
-:-
Montalegre
14:00
Bragança
-:-
Merelinense
FT
FT
Oliveirense
0-0
Marítimo II
(0-0)
14:00
Fafe
-:-
Vizela
14:00
Chaves II
-:-
Pedras Salgadas
15:00
Câmara de Lobos
-:-
AR São Martinho
15:00
União Madeira
-:-
Mirandela
Portugal Portugal - 2. Division: Group B (9)
FT
FT
Gondomar
1-0
Trofense
(0-0)
14:00
Vila Real
-:-
Coimbrões
14:00
Ginásio Figueirense
-:-
Espinho
14:00
Sanjoanense
-:-
Canelas 2010
FT
FT
Pedras Rubras
3-2
Amarante
(1-1)
14:00
Arouca
-:-
Felgueiras 1932
14:45
Castro Daire
-:-
Lusitano FCV
89 '
LIVE
Paredes
0-0
Lusitania FC Lourosa
(0-0)
18:45
Leca
-:-
Valadares Gaia
Portugal Portugal - 2. Division: Group C (9)
14:00
Oliveira Hospital
-:-
Condeixa
14:00
Fátima
-:-
Praiense
FT
FT
Marinhense
1-2
Ideal
(0-0)
FT
FT
Beira-Mar
1-1
Sertanense
(0-0)
14:00
Anadia
-:-
Vitória de Sernache
15:00
Águeda
-:-
União de Leiria
15:00
Oleiros
-:-
Torreense
16:00
Caldas
-:-
União Santarém
16:00
Fontinhas
-:-
Benfica Castelo Branco
Portugal Portugal - 2. Division: Group D (8)
14:00
Lagos
-:-
Loures
14:00
Aljustrelense
-:-
Pinhalnovense
FT
FT
Armacenenses
1-3
Sintrense
(0-2)
FT
FT
Real
1-1
Oriental Lisboa
(0-1)
14:00
Alverca
-:-
Fabril Barreiro
14:00
Sintra
-:-
Amora
FT
FT
Sacavenense
1-0
Lusitano GC Evora
(1-0)
14:00
Olimpico do Montijo
-:-
1º Dezembro
Portugal Portugal - Primeira Liga (5)
FT
FT
Santa Clara
2-0
Moreirense
(1-0)
FT +98
FT
Rio Ave
2-4
Tondela
(1-2)
FT
FT
Marítimo
1-3
Belenenses
(0-2)
73 '
LIVE
Portimonense
0-2
Porto
(0-2)
19:00
Boavista
-:-
Sporting CP
Portugal Portugal - Segunda Liga (4)
FT
FT
Académica
1-2
Nacional
(0-1)
FT
FT
Sporting Covilhã
2-3
Leixões
(0-0)
63 '
LIVE
Penafiel
2-1
Mafra
(1-1)
62 '
LIVE
Casa Pia
0-1
UD Oliveirense
(0-1)
Portugal Portugal - Taça De Portugal (1)
10:30
Velense
-:-
Alcochetense
Qatar Qatar - Premier League (1)
FT
FT
Al Duhail
1-1
Al Rayyan
(0-0)
Ireland Republic of Ireland - Leinster Senior Cup (1)
14:30
Cabinteely
-:-
St Patrick's
Romania Romania - Liga 1 (2)
FT
FT
CSM Iaşi
0-0
Hermannstadt
(0-0)
34 '
LIVE
Universitatea Craiova
0-0
FCSB
Romania Romania - Liga 2 (2)
FT
FT
UTA Arad
1-1
Mioveni
(1-1)
FT
FT
Argeş
0-2
Rapid Bucuresti
(0-0)
Russian Federation Russia - FNL (1)
FT +134
FT
Armavir
1-1
Chertanovo
(1-0)
Russian Federation Russia - Pfl (8)
FT
FT
Ufa 2
1-3
KAMAZ
(0-0)
FT
FT
Nosta
0-1
Akron
(0-1)
FT
FT
Veles
1-1
Leningradets
(1-0)
FT
FT
Lada SOK
1-0
Zenit Izhevsk
(1-0)
FT +286
FT
Zvezda Perm
2-1
Volga Ulyanovsk
(1-1)
FT
FT
Lada Tolyatti
1-1
Tyumen
(1-0)
FT
FT
Khimki 2
1-5
Zorkiy
(1-1)
FT
FT
Torpedo Vladimir
2-1
Kazanka
(1-1)
Russian Federation Russia - Premier League (3)
FT
FT
Orenburg
2-1
Rubin Kazan'
(0-0)
FT
FT
Tambov
0-2
CSKA Moskva
(0-0)
FT
FT
Krasnodar
4-2
Krylya Sovetov
(1-1)
Russian Federation Russia - Youth League (3)
FT
FT
Krasnodar U20
1-3
Krylya Sovetov U20
(1-1)
FT
FT
Dinamo Moskva U20
6-0
Ufa U20
(3-0)
11:00
Rostov U20
-:-
Akhmat Grozny U20
Saudi Arabia Saudi Arabia - Pro League (2)
FT
FT
Al Hazm
0-6
Al Ittifaq
(0-3)
68 '
LIVE
Al Faisaly
0-0
Al Fateh
(0-1)
Serbia Serbia - Prva Liga (3)
14:30
Grafičar
-:-
Radnički Pirot
FT
FT
Novi Pazar
2-1
Zemun
(1-0)
73 '
LIVE
Kolubara
0-1
Dinamo Vranje
(0-1)
Serbia Serbia - Srpska Liga - Belgrade (5)
14:00
OFK Beograd
-:-
Mladenovac
14:00
Stepojevac Vaga
-:-
Brodarac
14:00
TEK Sloga
-:-
Zvezdara
14:00
Crvena Zvezda MML
-:-
BSK Borča
14:00
Sremčica
-:-
Jedinstvo Su
Serbia Serbia - Srpska Liga - East (4)
09:00
Car Konstantin
-:-
Moravac Mrštane
14:00
Radan
-:-
SFS Borac
14:00
Buducnost Popovac
-:-
Sinđelić Niš
14:00
Rembas
-:-
Trstenik PPT
Serbia Serbia - Srpska Liga - Vojvodina (2)
14:00
Borac Sakule
-:-
Hajduk 1912 Kula
14:00
Železničar Pančevo
-:-
Vojvodina 1928
Serbia Serbia - Srpska Liga - West (1)
13:30
RSK Rabrovo
-:-
Proleter Mihajlovac
Serbia Serbia - Super Liga (2)
78 '
LIVE
Bačka Topola
0-0
Mačva Šabac
(0-0)
78 '
LIVE
Mladost Lučani
2-0
Spartak Subotica
(1-0)
Singapore Singapore - S. League (2)
FT
FT
Albirex Niigata S
4-1
Young Lions
(1-1)
FT
FT
Geylang International
4-4
Hougang United
(3-1)
Slovakia Slovakia - 2. Liga (3)
FT
FT
Petržalka akadémia
1-3
Poprad
(1-0)
FT
FT
Šamorín
0-1
Ruzomberok II
(0-0)
FT
FT
Žilina II
1-2
Púchov
(1-1)
Slovakia Slovakia - 3. Liga - Bratislava (6)
14:30
Dunajská Lužná
-:-
MSK Senec
14:30
Rohožník
-:-
Inter Bratislava
14:30
Malacky
-:-
Sl. Ivanka pri Dunaji
14:30
Kalinkovo
-:-
Tomášov
14:30
Rusovce
-:-
Lokomotíva DNV
14:30
Bernolákovo
-:-
Rovinka
Slovakia Slovakia - 3. Liga - Center (5)
08:30
Jednota Banova
-:-
Rakytovce
13:30
Námestovo
-:-
Rimavská Sobota
13:30
Banik Kalinovo
-:-
Lokomotíva Zvolen
FT
FT
Liptovská Štiavnica
1-0
Kovacova
(1-0)
13:30
Tatran Krásno
-:-
Žarnovica
Slovakia Slovakia - 3. Liga - East (7)
13:30
MSK Tesla Stropkov
-:-
Sarisske Michalany
13:30
Snina
-:-
Futura Humenne
13:30
Družstevník Plavnica
-:-
Vranov nad Topľou
13:30
Slovan Giraltovce
-:-
Mladost Kalsa
13:30
Veľké Revištia
-:-
Poprad II
13:30
Milenium
-:-
Lipany
13:30
Svidník
-:-
Pokrok Krompachy
Slovakia Slovakia - 3. Liga - West (5)
08:30
Slovan Duslo Šaľa
-:-
Nitra II
14:00
Lednické Rovne
-:-
Gabčíkovo
14:00
Marcelová
-:-
Veľké Ludince
FT
FT
Galanta
2-0
Spartak Trnava II
(1-0)
14:00
Zlaté Moravce-Vrablé II
-:-
Povazska Bystrica
Slovakia Slovakia - Fortuna Liga (1)
FT
FT
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava
(1-0)
Slovenia Slovenia - 1. SNL (3)
FT
FT
Triglav
2-3
Domžale
(1-1)
FT
FT
Olimpija
2-2
Celje
(1-0)
FT
FT
Mura
1-0
Tabor Sežana
(0-0)
Slovenia Slovenia - 2. SNL (2)
14:00
Radomlje
-:-
Koper
14:00
Krško
-:-
Nafta
South Africa South Africa - First Division (3)
FT
FT
Jomo Cosmos
1-2
Real Kings
(0-1)
FT
FT
Ajax Cape Town
3-2
Tshakhuma
(2-1)
13:00
POSTP
TS Galaxy
-:-
Richards Bay
South Africa South Africa - Premier League (2)
FT +227
FT
Bloemfontein Celtic
2-1
Stellenbosch
(0-1)
FT
FT
Black Leopards
0-2
Baroka
(0-1)
Spain Spain - La Liga (5)
FT
FT
SD Eibar
1-2
Espanyol
(0-0)
FT
FT
Deportivo Alavés
0-1
Sevilla
(0-1)
FT
FT
Celta de Vigo
0-2
Granada
(0-1)
FT +17
FT
Real Valladolid
1-1
Osasuna
(0-0)
19:00
Real Betis
-:-
Getafe
Spain Spain - La Liga 2 (5)
FT
FT
Albacete
0-4
Tenerife
(0-2)
FT
FT
Real Oviedo
0-2
Elche
(0-1)
FT
FT
Real Zaragoza
3-1
Extremadura UD
(1-0)
35 '
LIVE
Lugo
2-0
Fuenlabrada
19:00
Sporting Gijón
-:-
Deportivo La Coruña
Spain Spain - Primera Division Women (5)
FT
FT
Rayo Vallecano W
1-1
Barcelona W
(0-0)
FT
FT
Athletic Club W
3-0
Madrid CFF
(1-0)
FT
FT
Atletico Madrid W
3-0
Sevilla W
(1-0)
FT
FT
Espanyol W
0-3
Valencia W
(0-0)
FT
FT
Real Sociedad W
0-0
Levante W
(0-0)
Spain Spain - Segunda B - Group 1 (9)
FT
FT
Getafe II
0-1
Peña Deportiva
(0-0)
FT
FT
Sporting Gijon II
0-1
Coruxo
(0-0)
FT
FT
UD Ibiza
2-1
Pontevedra
(1-0)
FT
FT
Atlético Baleares
3-2
SS Reyes
(1-1)
FT
FT
Real Oviedo II
2-2
Rayo Majadahonda
(1-1)
FT
FT
Atlético Madrid II
4-0
Las Palmas II
(2-0)
FT
FT
Celta de Vigo II
0-2
Marino de Luanco
(0-0)
FT
FT
Melilla
0-0
Las Rozas
(0-0)
FT
FT
Racing Ferrol
1-1
Internacional
(1-0)
Spain Spain - Segunda B - Group 2 (4)
FT
FT
Unionistas de Salamanca
2-1
Haro
(2-0)
FT
FT
Burgos
0-1
CD Calahorra
(0-1)
FT
FT
Real Unión
1-2
Tudelano
(0-1)
FT
FT
UD Logroñés
3-2
Cultural Leonesa
(2-1)
Spain Spain - Segunda B - Group 3 (7)
FT
FT
FC Andorra
3-0
Ejea
(0-0)
FT
FT
Ebro
0-2
Gimnàstic Tarragona
(0-0)
FT
FT
Lleida Esportiu
2-1
Espanyol II
(1-0)
16:30
POSTP
Orihuela
-:-
Levante II
75 '
LIVE
Castellón
1-0
Olot
(0-0)
50 '
LIVE
Hércules
0-1
Sabadell
(0-0)
35 '
LIVE
Cornellà
0-0
Badalona
Spain Spain - Segunda B - Group 4 (9)
FT
FT
Granada II
2-1
Villarrobledo
(0-0)
FT
FT
Sevilla II
0-1
Cadiz II
(0-0)
FT
FT
Marbella
3-2
Mérida AD
(1-1)
FT
FT
Sanluqueño
0-1
FC Cartagena
(0-0)
FT
FT
Real Murcia
1-2
San Fernando CD
(0-1)
FT
FT
Yeclano
2-2
Córdoba
(1-0)
76 '
LIVE
Linense
1-0
Don Benito
(1-0)
74 '
LIVE
Recreativo Huelva
1-0
UCAM Murcia
(1-0)
77 '
LIVE
CD Badajoz
2-0
Algeciras
(0-0)
Spain Spain - Segunda Division Women (16)
00:00
TBA
Granada W
-:-
Valencia II W
00:00
TBA
Córdoba W
-:-
Cáceres W
00:00
TBA
Málaga W
-:-
UDG Tenerife Sur II W
00:00
TBA
Femarguín W
-:-
Albacete W
00:00
TBA
Juan Grande W
-:-
Alhama W
00:00
TBA
Tacuense W
-:-
Pozoalbense
00:00
TBA
Villarreal W
-:-
Collerense W
00:00
TBA
Levante II W
-:-
Santa Teresa W
00:00
TBA
Racing Santander
-:-
Oviedo Moderno W
00:00
TBA
Osasuna W
-:-
Sporting Gijón
00:00
TBA
Alavés W
-:-
Atlético Madrid II W
00:00
TBA
Seagull W
-:-
Friol W
00:00
TBA
AEM W
-:-
Zaragoza W
00:00
TBA
Pozuelo W
-:-
Eibar W
00:00
TBA
Pozuelo Alarcón W
-:-
Athletic Club II W
00:00
TBA
Madrid II W
-:-
Barcelona II W
Spain Spain - Spain Youth League (49)
00:00
TBA
Vázquez Cultural U19
-:-
Calavera U19
00:00
TBA
Almería U19
-:-
Castilleja U19
00:00
TBA
26 de Febrero U19
-:-
Dos Hermanas U19
00:00
TBA
Peña Barcelonista U19
-:-
Real Betis U19
00:00
TBA
Gimnástica Ceuta U19
-:-
Córdoba U19
00:00
TBA
Cádiz U19
-:-
Granada U19
00:00
TBA
Hércules U19
-:-
UCAM Murcia U19
00:00
TBA
Málaga U19
-:-
Nervión U19
00:00
TBA
Villarreal U19
-:-
Alboraya U19
00:00
TBA
Recreativo Huelva U19
-:-
Sevilla U19
00:00
TBA
Roda U19
-:-
Alzira U19
00:00
TBA
San Félix U19
-:-
Santa Fe U19
00:00
TBA
Torre Levante U19
-:-
Albacete U19
00:00
TBA
Patacona U19
-:-
Valencia U19
00:00
TBA
Elche U19
-:-
Toledo U19
00:00
TBA
Real Murcia U19
-:-
Atlético Madrileño U19
00:00
TBA
Lorca CFB U19
-:-
Levante U19
00:00
TBA
Rayo Vallecano U19
-:-
Atlético Pinto U19
00:00
TBA
Atl. Madrid U19
-:-
Leganés U19
00:00
TBA
Alcorcón U19
-:-
Badajoz U19
00:00
TBA
Unión Adarve U19
-:-
Santa Marta U19
00:00
TBA
Burgos CF U19
-:-
Extremadura UD U19
00:00
TBA
Getafe U19
-:-
Real Madrid U19
00:00
TBA
Aravaca U19
-:-
Rayo Majadahonda U19
00:00
TBA
Real Valladolid U19
-:-
Móstoles U19
00:00
TBA
Gimnàstic Tarragona U19
-:-
Ebro U19
00:00
TBA
San Francisco U19
-:-
Lleida U19
00:00
TBA
Huesca U19
-:-
Atlético Villacarlos U19
00:00
TBA
Barcelona U19
-:-
Girona U19
00:00
TBA
Real Zaragoza U19
-:-
Cornellà U19
00:00
TBA
Damm U19
-:-
Unió Jàbac Terrassa U19
00:00
TBA
Stadium Casablanca U19
-:-
Mallorca U19
00:00
TBA
Espanyol U19
-:-
Europa U19
00:00
TBA
UD Logroñés U19
-:-
Osasuna U19
00:00
TBA
Eibar U19
-:-
Antiguoko U19
00:00
TBA
Athletic Club U19
-:-
Leioa U19
00:00
TBA
Arenas Getxo U19
-:-
Mutilvera U19
00:00
TBA
AD San Juan U19
-:-
Txantrea U19
00:00
TBA
Numancia U19
-:-
Pamplona U19
00:00
TBA
Danok Bat U19
-:-
Deportivo Alavés U19
00:00
TBA
Real Sociedad U19
-:-
Valvanera U19
00:00
TBA
Roces U19
-:-
Marina Sport U19
00:00
TBA
Deportivo La Coruña U19
-:-
Celta de Vigo U19
00:00
TBA
Lugo U19
-:-
Real Avilés U19
00:00
TBA
Racing Santander U19
-:-
Calasanz U19
00:00
TBA
Sporting Gijón U19
-:-
Atlético Perines U19
00:00
TBA
Ural U19
-:-
Conxo Santiago U19
00:00
TBA
Bansander U19
-:-
Racing Ferrol U19
00:00
TBA
Real Oviedo U19
-:-
Val Miñor U19
Spain Spain - Tercera - Group 1 (10)
FT
FT
Deportivo La Coruña II
4-1
Alondras
(1-0)
FT
FT
Silva
1-1
Paiosaco
(1-1)
16:00
Barco
-:-
Somozas
16:00
Bergantiños
-:-
Compostela
16:00
Polvorín
-:-
Ourense CF
16:00
UD Ourense
-:-
Choco
16:00
As Pontes
-:-
Arosa
16:00
Villalbés
-:-
Arzúa
81 '
LIVE
Rápido Bouzas
0-0
Arenteiro
(1-0)
17:00
Estradense
-:-
Pontellas
Spain Spain - Tercera - Group 10 (7)
FT
FT
Gerena
1-1
Coria CF
(0-1)
10:00
Rota
-:-
Arcos
16:00
Pozoblanco
-:-
Xerez Deportivo
16:30
Lebrijana
-:-
Córdoba II
81 '
LIVE
Puente Genil
0-0
Lucena
(0-2)
79 '
LIVE
Los Barrios
0-0
Conil
(1-0)
80 '
LIVE
Xerez
0-0
Real Betis II
(0-1)
Spain Spain - Tercera - Group 11 (3)
FT
FT
Mallorca II
0-0
Binissalem
(0-0)
10:30
Formentera
-:-
Constància
FT +138
FT
Alcúdia
1-2
Ibiza Islas Pitiusas
(0-1)
Spain Spain - Tercera - Group 12 (4)
11:00
Atlético Paso
-:-
Unión Viera
11:00
La Cuadra
-:-
Lanzarote
FT
FT
Villa Santa Brígida
2-4
Gran Tarajal
(1-1)
FT
FT
UD San Fernando
2-0
Mensajero
(1-0)
Spain Spain - Tercera - Group 13 (8)
08:00
POSTP
Real Murcia II
-:-
Mazarrón FC
10:00
POSTP
Cartagena II
-:-
Lorca
10:15
POSTP
EDMF Churra
-:-
Huércal-Overa
15:30
POSTP
Mar Menor
-:-
UCAM Murcia II
16:00
POSTP
El Palmar
-:-
Olímpico Totana
16:30
POSTP
Plus Ultra
-:-
Minerva
16:30
POSTP
Deportiva Minera
-:-
Los Garres
17:00
POSTP
Atlético Pulpileño
-:-
Lorca Deportiva
Spain Spain - Tercera - Group 14 (9)
10:00
Fuente Cantos
-:-
UP Plasencia
FT
FT
Olivenza
2-2
Extremadura UD II
(1-2)
10:30
Trujillo
-:-
Moralo
16:30
Llerenense
-:-
Cacereño
16:30
Diocesano
-:-
Miajadas
17:00
Jerez
-:-
RCP Valverdeno
17:00
Aceuchal
-:-
Calamonte
17:00
Villanovense
-:-
Azuaga
38 '
LIVE
Montijo
0-0
Valdivia
Spain Spain - Tercera - Group 15 (5)
14:30
Peña Azagresa
-:-
Lourdes
14:30
Cortes
-:-
Baztan
15:30
Corellano
-:-
Cirbonero
16:00
Murchante
-:-
Subiza
17:30
Ardoi
-:-
Pamplona
Spain Spain - Tercera - Group 16 (9)
10:00
Calahorra II
-:-
Berceo
FT
FT
Varea
1-4
SD Logroñés
(1-2)
FT
FT
Logroñés II
4-0
Vianés
(3-0)
15:30
Casalarreina
-:-
Pradejon
15:30
CDFC La Calzada
-:-
River Ebro
16:00
Oyonesa
-:-
Comillas
16:00
Alberite
-:-
Náxara
16:00
Alfaro
-:-
Anguiano
16:00
Arnedo
-:-
Villegas
Spain Spain - Tercera - Group 17 (9)
15:00
Brea
-:-
Fraga
15:00
Borja
-:-
Illueca
15:00
Atletico Monzon
-:-
Calamocha
15:00
Binéfar
-:-
Almudévar
16:00
Utebo
-:-
San Juan de Mozarrifar
FT
FT
Teruel
2-0
Valdefierro
16:00
Belchite 97
-:-
Barbastro
16:00
Robres
-:-
Villanueva CF
16:00
Sariñena
-:-
CDJ Tamarite
Spain Spain - Tercera - Group 18 (4)
10:00
Conquense
-:-
Almagro Spain
FT
FT
Torrijos
3-0
La Solana
16:00
La Roda
-:-
Toledo
17:00
Ciudad Real
-:-
Quintanar del Rey
Spain Spain - Tercera - Group 2 (8)
10:00
Covadonga
-:-
Colunga
10:00
Lenense
-:-
Llanera
15:00
Caudal
-:-
Gijon Industrial
15:00
Tuilla
-:-
Real Avilés
15:30
San Martin
-:-
L'Entregu
FT
FT
Ceares
0-0
Mosconia
15:45
Condal
-:-
Llanes
16:00
Urraca
-:-
Vallobín
Spain Spain - Tercera - Group 3 (6)
FT
FT
Siete Villas
0-0
Solares
(0-0)
15:00
Selaya
-:-
Textil Escudo
FT
FT
Tropezón
2-3
Racing Santander II
15:30
Cultural Guarnizo
-:-
Ribamontan al Mar
16:00
Vimenor
-:-
Cayon
FT
FT
Bezana
2-1
Barquereño
(2-0)
Spain Spain - Tercera - Group 4 (2)
FT
FT
Santutxu
1-0
Basconia
(0-0)
FT
FT
Ariznabarra
3-1
Durango
(1-1)
Spain Spain - Tercera - Group 5 (9)
FT
FT
Pobla Mafumet
1-0
Vilafranca
(0-0)
FT
FT
San Cristobal
2-2
Horta
(1-1)
FT
FT
Manresa
2-0
Santfeliuenc
(0-0)
15:30
Peralada
-:-
Castelldefels
16:00
Banyoles
-:-
Figueres
16:00
Europa
-:-
Vilassar Mar
78 '
LIVE
L'Hospitalet
0-0
Sants
(1-0)
78 '
LIVE
Terrassa
0-0
Granollers
(1-0)
45 '
LIVE
Sant Andreu
0-0
Cerdanyola del Vallès
(0-0)
Spain Spain - Tercera - Group 6 (6)
FT
FT
Villarreal III
4-0
Jove Espanol
(2-0)
FT
FT
Paterna
0-1
Elche II
(0-1)
15:00
POSTP
Olímpic de Xàtiva
-:-
Crevillente
15:00
POSTP
Novelda
-:-
Alzira
15:30
Atzeneta
-:-
Alcoyano
FT
FT
Roda
2-1
Beniganim
(2-1)
Spain Spain - Tercera - Group 7 (10)
09:30
Moratalaz
-:-
Pozuelo Alarcón
FT
FT
Parla
0-3
Unión Adarve
(0-2)
FT
FT
Alcorcón II
1-2
Carabanchel
(1-1)
09:30
San Fernando de Henares
-:-
Santa Ana
09:30
El Álamo
-:-
Rayo Vallecano II
09:30
Torrejón
-:-
Trival Valderas
09:30
Villaverde-Boetticher
-:-
RSD Alcalá
FT
FT
Atlético de Pinto
1-2
Leganés II
(0-1)
16:00
Flat Earth
-:-
Móstoles
FT
FT
Navalcarnero
2-1
Alcobendas Sport
Spain Spain - Tercera - Group 8 (8)
FT
FT
Cristo Atlético
2-2
Atlético Tordesillas
15:00
Beroil Bupolsa
-:-
Gimnástica Segoviana
FT
FT
Numancia II
2-0
Atlético Astorga
15:30
Mirandés II
-:-
Cultural Leonesa II
16:00
La Granja
-:-
Burgos Promesas
FT
FT
UD Santa Marta
0-2
Almazán
(0-2)
16:00
La Bañeza
-:-
Salamanca II
16:30
Zamora
-:-
Becerril Campos
Spain Spain - Tercera - Group 9 (9)
10:00
Huétor Vega
-:-
Real Jaén
10:00
Vélez
-:-
Antequera
FT
FT
At. Malagueño
3-3
El Ejido
(2-0)
FT
FT
Mancha Real
1-1
Polideportivo Almería
(1-1)
10:00
Alhaurín
-:-
Atlético Porcuna
16:30
Huétor Tájar
-:-
Ciudad de Torredonjimeno
80 '
LIVE
Motril
0-0
Linares Deportivo
(1-1)
79 '
LIVE
El Palo
0-0
Loja
(3-1)
80 '
LIVE
Torreperogil
0-0
Maracena
(1-0)
Sweden Sweden - Allsvenskan (3)
FT
FT
Hammarby
6-2
IFK Göteborg
(3-1)
FT
FT
Häcken
1-2
AIK
(0-1)
FT
FT
Malmö FF
1-0
Norrköping
(0-0)
Sweden Sweden - Damallsvenskan (4)
FT
FT
Pitea W
4-1
Växjö W
(1-1)
FT
FT
Vittsjo
1-0
KIF Orebro
(0-0)
FT
FT
Goteborg FC W
0-2
Rosengard W
(0-0)
FT
FT
Djurgarden W
0-0
Bunkeflo W
(0-0)
Sweden Sweden - Division 1: North (5)
FT
FT
Umeå
1-2
Karlstad
(0-0)
FT
FT
Gefle
1-2
Nyköping
(0-0)
FT
FT
Forward
1-3
Boden
(1-2)
FT
FT
Sylvia
3-1
Team Thoren
(1-0)
FT
FT
Akropolis
0-0
Linköping City
(0-0)
Sweden Sweden - Division 1: South (3)
FT
FT
Ljungskile
1-0
Tvååker
(0-0)
FT
FT
Landskrona
1-0
Oddevold
(1-0)
FT
FT
Oskarshamns AIK
0-1
Värnamo
(0-1)
Sweden Sweden - Division 2: Norrland (2)
12:00
IFK Timrå
-:-
Piteå
FT
FT
IFK Östersund
2-0
Gottne IF
(0-0)
Sweden Sweden - Division 2: Sodra Svealand (1)
13:00
Södertälje
-:-
Assyriska
Sweden Sweden - Division 2: Vastra Gotaland (1)
FT
FT
Assyriska BK
1-0
Prespa Birlik
(0-0)
Sweden Sweden - Superettan (2)
FT
FT
Brage
3-1
Dalkurd
(1-1)
FT
FT
Norrby
1-1
Varberg
(1-0)
Switzerland Switzerland - 1.Liga Classic (1)
13:00
St. Gallen II
-:-
Thalwil
Switzerland Switzerland - Nationalliga A Women (1)
FT
FT
Basel W
2-1
Lugano W
Switzerland Switzerland - Swiss Cup (5)
FT
FT
Stade Nyonnais
0-1
Thun
(0-1)
FT
FT
Bellinzona
1-2
Neuchâtel Xamax
(0-1)
FT
FT
Bassecourt
0-3
Rapperswil-Jona
(0-1)
FT
FT
Aarau
1-2
Sion
(1-1)
FT
FT
Wohlen
0-4
Luzern
(0-0)
Tanzania, United Republic of Tanzania - Ligi kuu Bara (3)
FT
FT
Ndanda
0-0
Mwadui
(0-0)
FT
FT
Tanzania Prisons
2-1
Ruvu Shooting
(2-1)
FT
FT
Alliance
1-2
Kagera Sugar
(1-1)
Thailand Thailand - Thai League Two (4)
FT
FT
Nong Bua Pitchaya
0-2
BEC Tero Sasana
(0-1)
FT
FT
Khonkaen
2-2
Thai Honda
(1-1)
FT
FT
Ubon UMT
0-2
Rayong
(0-0)
FT
FT
Army United
4-1
Samut Sakhon
(1-0)
Thailand Thailand - Thai Premier League (4)
FT
FT
PTT Rayong
2-0
Suphanburi
(0-0)
FT
FT
Chiangrai United
3-1
Trat
(1-0)
FT
FT
Chainat Hornbill
1-0
Sukhothai
(1-0)
FT +289
FT
Prachuap
2-0
Chiangmai
(1-0)
Turkey Turkey - 1. Lig (4)
FT
FT
Bursaspor
3-1
Osmanlıspor
(2-0)
FT
FT
İstanbulspor
2-1
Giresunspor
(0-0)
FT
FT
Adanaspor
0-0
Adana Demirspor
(0-0)
FT
FT
Menemen Belediyespor
0-1
Akhisar Belediyespor
(0-0)
Turkey Turkey - 2. Lig: Beyaz (7)
FT
FT
Çorum Belediyespor
0-1
Gümüşhanespor
(0-0)
FT
FT
Kırklarelispor
1-1
Zonguldak Kömürspor
(0-1)
FT
FT
İnegölspor
1-0
Sancaktepe Belediye
(0-0)
FT
FT
Manisa BBSK
6-3
Hekimoğlu Trabzon
(3-1)
FT
FT
Amed SK
0-0
Hacettepe
(0-0)
FT
FT
Tarsus İdman Yurdu
2-0
Sarıyer
(0-0)
FT
FT
Afjet Afyonspor
4-0
Şanlıurfaspor
(0-0)
Turkey Turkey - 2. Lig: Kirmizi (7)
FT
FT
Elazığspor
0-1
Tuzlaspor
(0-0)
FT
FT
Bayburt İÖİ
0-3
Kırşehir Belediyespor
(0-1)
FT
FT
Van BB
3-0
Karabükspor
(2-0)
FT
FT
Sivas Belediyespor
1-1
Kahramanmaraşspor
(0-0)
FT
FT
Etimesgut Belediyespor
1-1
Bodrumspor
(0-1)
FT
FT
Kastamonuspor
1-2
Bandırmaspor
(0-2)
FT
FT
Sakaryaspor
2-2
Utaş Uşakspor
(0-1)
Turkey Turkey - 3. Lig: Group 1 (9)
FT
FT
Karaköprü Belediyespor
1-0
68 Aksaray Belediyespor
(0-0)
FT
FT
Yeni Orduspor
1-3
Çatalcaspor
(0-0)
FT
FT
Serik Belediyespor
3-1
Manisaspor
(1-1)
FT
FT
Tokatspor
1-2
Kızılcabölükspor
(0-0)
FT
FT
Ankara Adliyespor
1-0
Erzin Belediyespor
(0-0)
FT
FT
Düzcespor
0-1
Artvin Hopaspor
(0-0)
FT
FT
Sultanbeyli Belediye
1-2
Yomraspor
(0-1)
FT
FT
Silivrispor
1-1
24 Erzincanspor
(1-0)
FT
FT
Tire 1922
1-0
Şile Yıldızspor
(0-0)
Turkey Turkey - 3. Lig: Group 2 (6)
FT
FT
Cizrespor
1-1
Kocaelispor
(0-1)
FT
FT
Payasspor
2-2
Elaziz Belediyespor
(1-2)
FT
FT
Kozan Belediyespor
2-1
Erbaaspor
(1-0)
FT
FT
Turgutluspor
1-0
Erokspor
(0-0)
FT
FT
Tepecikspor
2-1
1877 Alemdağspor
(1-0)
FT
FT
Fethiyespor
3-1
Ağrı 1970
(2-0)
Turkey Turkey - 3. Lig: Group 3 (9)
FT
FT
Batman Petrolspor
1-2
Yeni Altındağ BS
(0-0)
12:30
Yeşilyurt Belediyespor
-:-
Darıca Gençlerbırlığı
FT
FT
1954 Kelkit Belediyespor
0-2
Nazilli Belediyespor
(0-1)
FT
FT
Yozgatspor
1-2
Karacabey Birlikspor
(1-2)
FT
FT
Muğlaspor
0-1
Bayrampaşaspor
(0-0)
FT
FT
Nevşehirspor
1-2
Osmaniyespor
(0-1)
FT
FT
Halide Edip Adıvar
1-0
Diyarbakirspor
(1-0)
FT
FT
Gölcükspor
0-1
Somaspor
(0-0)
13:30
Modafenspor
-:-
Pazarspor
Turkey Turkey - Super Lig (4)
FT
FT
Ankaragücü
0-4
Yeni Malatyaspor
(0-3)
FT
FT
Rizespor
0-0
Göztepe
(0-0)
71 '
LIVE
Denizlispor
0-1
Konyaspor
(0-0)
72 '
LIVE
Trabzonspor
2-1
Gençlerbirliği
(1-1)
Ukraine Ukraine - Persha Liga (1)
FT
FT
Volyn
2-2
Balkany Zorya
(0-2)
Ukraine Ukraine - Premier League (3)
FT
FT
Mariupol
1-1
Olimpik Donetsk
(1-0)
FT +160
FT
Dynamo Kyiv
1-2
Desna
(0-1)
FT
FT
Kolos Kovalivka
1-0
Lviv
(0-0)
Uruguay Uruguay - Primera Division (4)
19:00
Progreso
-:-
Rampla Juniors
19:00
Plaza Colonia
-:-
Boston River
19:00
Danubio
-:-
Cerro Largo
22:00
Nacional
-:-
Liverpool
Uruguay Uruguay - Segunda Division (4)
18:30
Central Español
-:-
Atenas
1 '
LIVE
Deportivo Maldonado
0-0
Villa Teresa
1 '
LIVE
Bella Vista
0-0
Rentistas
18:30
Tacuarembó
-:-
Villa Española
United States USA - Major League Soccer (9)
FT
FT
Atlanta United
1-3
Columbus Crew
(1-0)
FT
FT
Montreal Impact
0-1
Cincinnati
(0-1)
FT
FT
Orlando City
3-3
New England
(1-3)
FT
FT
Philadelphia Union
1-1
Los Angeles FC
(1-1)
FT
FT
Vancouver Whitecaps
2-1
Houston Dynamo
(0-0)
19:30
Portland Timbers
-:-
DC United
21:00
Toronto
-:-
Colorado Rapids
21:30
Minnesota United
-:-
Real Salt Lake
22:00
Seattle Sounders
-:-
New York RB
United States USA - USL Championship (10)
FT
FT
Indy Eleven
2-1
Bethlehem Steel
(0-0)
FT
FT
Hartford Athletic
0-1
Louisville City
(0-0)
FT
FT
Pittsburgh Riverhounds
1-0
Charleston Battery
(0-0)
FT
FT
Tampa Bay Rowdies
1-1
Atlanta United II
(1-1)
FT
FT
San Antonio
3-1
OKC Energy
(2-0)
FT
FT
New Mexico United
3-1
Colorado Springs
(1-0)
FT
FT
Orange County
2-0
El Paso Locomotive
(1-0)
FT
FT
Phoenix Rising
4-1
LA Galaxy II
(3-0)
FT
FT
Las Vegas Lights
3-1
Fresno FC
(1-1)
21:00
Sacramento Republic
-:-
Rio Grande Valley
United States USA - USL League One (3)
FT
FT
Lansing Ignite
4-3
Chattanooga Red Wolves
(3-2)
FT
FT
Richmond Kickers
0-1
Forward Madison
(0-1)
FT
FT
Tormenta
1-2
North Texas
(1-2)
Uzbekistan Uzbekistan - Professional Football League (3)
FT
FT
Kokand-1912
3-0
Bunyodkor
(1-0)
FT
FT
Navbahor
0-1
Pakhtakor
(0-1)
FT
FT
Lokomotiv
1-1
Metalourg
(1-0)
Venezuela, Bolivarian Republic of Venezuela - Primera Division (9)
FT
FT
Caracas
1-0
Monagas
(0-0)
20:00
Zulia
-:-
Mineros de Guayana
20:00
CANC
Trujillanos
-:-
Deportivo Anzoátegui
20:00
Deportivo Lara
-:-
LALA
20:00
Llaneros de Guanare
-:-
Deportivo La Guaira
21:00
Aragua
-:-
Estudiantes Caracas
21:00
Deportivo Táchira
-:-
Carabobo
22:00
Academia Puerto Cabello
-:-
Atlético Venezuela
22:00
Zamora Fútbol Club
-:-
Portuguesa
Venezuela, Bolivarian Republic of Venezuela - Segunda Division (1)
20:00
Angostura
-:-
Dinamo Puerto La Cruz
Viet Nam Vietnam - V-League (4)
FT
FT
Nam Dinh
1-1
Ho Chi Minh City
(0-0)
FT
FT
Binh Duong
1-5
Song Lam Nghe An
(0-3)
FT
FT
FLC Thanh Hoa
1-3
Than Quang Ninh
(0-1)
FT
FT
Ha Noi
5-2
Viettel
(0-2)
Viet Nam Vietnam - V-League 2 (6)
FT
FT
Tay Ninh
3-1
An Giang
(2-0)
FT
FT
Hue
2-0
Dak Lak
(2-0)
FT
FT
Pho Hien
1-4
Hong Linh Ha Tinh
(1-3)
FT
FT
Long An
2-1
Dong Thap
(1-0)
FT
FT
Phu Dong
2-0
Can Tho
(0-0)
FT +498
FT
Binh Dinh
0-2
Bình Phước
(0-1)
World - Friendly International U19 (1)
FT
FT
Jordan U19
0-2
Uzbekistan U19
(0-1)
Zambia Zambia - Super League (2)
FT
FT
NAPSA Stars
1-0
Kansanshi Dynamos
(0-0)
FT
FT
Green Buffaloes
1-0
Mufulira Wanderers
(0-0)
Zimbabwe Zimbabwe - Premier Soccer League (2)
FT
FT
Hwange
0-0
Highlanders
(0-0)
13:00
Mushowani Stars
-:-
Chapungu United

SLBet €100 Bonus


€150 OhmBet Bonus


LSBet €120 Bonus


Betboro €100 Bonus


TipBet €100 Bonus


William Hill - Bet €10 Get €30 in Free Bets


JetBull €75 Bonus


JetBull Mobile Bonus - €20/£20


< !--Bootstrap core JavaScript-- >